REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Snoop Dogg w spocie reklamującym usługi Klarny

Snoop Dogg w spocie reklamującym usługi Klarny (screen YouTube.com)

Szwedzka firma Klarna działająca na rynku e-commerce i zajmująca się płatnościami została najdroższym fintechem w Europie. Wyceniana jest na 5,5 miliarda dol. Według "Financial Times" spółka zajmuje ósme miejsce na liście najdroższych fintechów na świecie.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Klarna znana jest m.in. z rozwiązania typu "kup teraz i zapłać później". Taką usługę wprowadziła na szwedzki rynek z jednym ze swoich partnerów – siecią H&M. Niedługo zostanie ono wprowadzone także w sklepach w Holandii i Belgii. Umożliwia ono zabranie ubrań do domu, płatność w ciągu 2 tygodni, lub zwrócenie ich do sklepu.

Pozyskane w nowej rundzie finansowania 460 mln dol. Klarna przeznaczy m.in. na ekspansję w USA. Obecnie spółka zdobywa na tym rynku ok. 6 mln klientów rocznie. Ma także wejść na rynki w Nowej Zelandii i Australii.

Założycielem startupu jest Sebastian Siemiątkowski, Szwed polskiego pochodzenia. Inwestorami Klarny są m.in. Sequoia Capital i Hennes & Mauritz, Visa, a  nawet raper Snoop Dogg. Jej klientami są m.in. Ikea i Asos. Klarna obsługuje płatności na kwotę 29 mld dolarów rocznie.

Nowa wycena i pozycja lidera na rynku fintech w Europie jest ważne dla inwestorów, bo Klarna zapowiada od miesięcy debiut giełdowy. Siemiątkowski w rozmowie z "Financial Times" zaznaczył, że nie ma jeszcze formalnej decyzji o IPO, ale na pewno niebawem będzie i dodał, że na razie spółka skupia się na rozwoju.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony