REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(materiały własne)

W piątek 30 sierpnia br. poznamy wstępne dane o inflacji w Polsce. Zdaniem analityków Credit Agricole Bank Polska nie zmieniła się ona w sierpniu w porównaniu do lipca i wyniosła 2,9 proc. r/r.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Wzrost dynamiki żywności został skompensowany przez spadek dynamiki cen paliw i nośników energii. Prognoza Credit Agricole Bank Polska inflacji kształtuje się powyżej konsensusu, który jest na poziomie 2,8 proc.

W piątek opublikowany zostanie także wstępny szacunek inflacji HICP w strefie euro. Eksperci CABP oczekują, że roczna dynamika cen nie zmieniła się w sierpniu w porównaniu do lipca i wyniosła 1,0 proc. r/r. Uważają również, że spadek dynamiki cen paliw został skompensowany przez zwiększenie inflacji bazowej.

W czwartek dodatkowych informacji nt. inflacji w strefie euro dostarczy wstępny szacunek inflacji HICP w Niemczech. Analitycy prognozują, że w sierpniu ukształtowała się ona na takim samym poziome jak w lipcu i wyniosła 1,1 proc. r/r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony