REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Henryk Kania, prezes Zakładów Mięsnych Henryk Kania, twierdzi, że potencjalny nowy inwestor firmy "musiałby mieć jego akceptację" na korzystanie z marki Henryk Kania - donosi money.pl. Portal zauważa jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Henryk Kania

Henryk Kania (fot. materiały prasowe)

To dlatego, że dwa znaki towarowe obejmujące zarówno nazwę Henryk Kania, jak i logo przedstawiające mistrza masarskiego, zarejestrowane zostały swego czasu na spółkę akcyjną Henryk Kania Zakłady Przetwórstwa Mięsnego.

Według cytowanego przez money.pl Sławomira Karasińskiego, partnera w kancelarii prawnej Fortak&Karasiński, "o ile nie ma innych szczególnych zapisów, należy założyć, że [wspomniane znaki] stanowią składnik majątku spółki akcyjnej, a nie osobiście pana Henryka Kani". Zarazem mecenas zastrzega jednak, że nie wiadomo, czy już po rejestracji w urzędzie patentowym znak towarowy nie został "w jakiś sposób rozporządzony".

Sam prezes Henryk Kania w rozmowie z money.pl twierdzi, że brand Henryk Kania jest jego "dobrem osobistym" i że "nikt nie ma prawa z niego korzystać" bez jego zgody, a każdy potencjalny inwestor chcący przejąć ZMHK, bez tejże zgody "będzie mógł jedynie używać postaci znajdującej się w logo zakładów".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sz 2 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Szanowny Panie Kania, urządzenia do produkcji można kupić w 'sklepie na rogu', a zakład wybudować na działce obok...po co więc komuś pański zakład bez tak 'cennego' logo?? A dział sprzedaży zatrudnić jak pański przestanie dzialac. Egzaltowalbym się swoim pięknym nazwiskiem-logo, ale chyba przy lepszej kondycji własnego biznesu...

  oceń komentarz
 • ~? 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  pracownicy na forach internetowych martwią się, czy przy braku produkcji i sprzedaży dostaną pensje i będą mieli za co wyprawić dzieci do szkoły, a Pan Prezes Kania martwi się do kogo pójdzie jego "marka".... znamienne

  oceń komentarz
do góry strony