REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. Pixabay/CC0)

Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w związku ze zgłaszanymi licznymi zapytaniami w tej kwestii, postanowił skierować do rządu postulat, aby rolników w zapisach „Tarczy antykryzysowej” potraktowano tak samo jak przedsiębiorców. To oznacza, że przysługiwać im będą te same ulgi, odroczenia składek i wsparcie finansowe co osobom prowadzącym mikro- i małe przedsiębiorstwa.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

– Polscy rolnicy, nie tylko ci, którzy prowadzą produkcję rolną wielkotowarową, ale i ci, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwa rolne, często zatrudniając kilku pracowników, aby oni zostali potraktowani przedsiębiorcy. To jest bardzo ważne. Tutaj też utrzymują się rodziny, też są pracownicy i te zasady, które są przygotowywane i dla samozatrudniających się przedsiębiorców, małych i wielkich przedsiębiorców, aby mogły być także dostępne dla przedsiębiorców - mówił Prezydent Andrzej Duda.

Zapewnił, że pamięta o tym nie tylko on, ale i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

– W pakiecie ustaw „tarczy antykryzysowej” będą rozwiązania skierowane do rolników, na czym bardzo zależało Prezydentowi Andrzejowi Dudzie – powiedział po konferencji  Prezydenta jego rzecznik Błażej Spychalski. Wśród rozwiązań ma się znaleźć m.in. możliwość zwolnienia ze składek na KRUS na kwartał – dodał.

Kliknij i przeczytaj więcej na ten temat na portalu www.topagrar.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 2 miesiące temu

  Zawsze się nam wmawia, że rolnik to nie przedsiębiorca, więc nie może płacić ZUS. To jeśli teraz się okazuje, że rolnik to jednak przedsiębiorca, to albo rolnik zaczyna płacić ZUS, albo inni przedsiębiorcy mogą przejść na KRUS.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony