REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

Przedsiębiorcy coraz częściej nazywają tarczę antykryzysową rządu jedynie "kroplówką", która wystarczy, aby nie zbankrutować w najbliższych tygodniach. Jednak ich zdaniem jest ona w dłuższej perspektywie niewystarczająca. Dlatego postulują wprowadzenie Tarczy 2.0. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz również widzi konieczność dalszej pomocy – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju (fot. mat. pras.)

Tarcza antykryzysowa już weszła w życie. Niemniej, jak podaje businessinsider.com.pl, rząd zdaje się dostrzegać, że to jedynie chwilowa i niewystarczająca pomoc. "Jestem umówiona z opozycją na dalszą współpracę podczas prac nad kolejnymi rozwiązaniami - m.in. wsparciem dla samorządów, które z powodu koronawirusa także doznają uszczerbku na swoich budżetach" - mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w telewizji Polsat. Przekonywała, że pakiet dla samorządów jest "już wstępnie przeliczony z Ministerstwem Finansów".

Pod koniec tego tygodnia do parlamentu ma trafić pakiet kolejnych rozwiązań, m.in. dotyczący spółek giełdowych – informuje businessinsider.com.pl.

Serwis wskazuje również, że dalszej pomocy dla przedsiębiorców domagają się organizacje pracodawców w kraju. Według nich w uchwalonej przez Sejm tarczy antykryzysowej "nie uwzględniono zasadniczych postulatów polskich przedsiębiorców".

Więcej na businessinsider.com.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ancymon 1 2 miesiące temu

  Pierwszą tarczę podpisał Adrian 31.03 wieczorem żeby pracodawcy nie mogli zareagować redukując zatrudnienie jeśli wsparcie w tarczy byłoby niewystarczające. Teraz będzie festiwal obietnic przez miesiąc o dodatkowym wsparciu a na papierze to zobaczymy 30.04 wieczorem żeby też nie było czasu na reakcję. Ta pomoc jest tak adresowana i dozowana żeby firmy mogły ledwo przetrwać a później się zadłużyć w bankach na długie lata

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony