REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

Władze spółki Tarczyński rozpoczęły w marcu br. negocjacje mających na celu sprzedaż zorganizowanej część przedsiębiorstwa, którą stanowi zakład produkcji mięsnej w Sławie. 16 maja br. spółka oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława zawarły przedwstępną umowę, w której zobowiązały się do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży zakładu w Sławie.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

(Tarczyński)

Strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej najpóźniej do dnia 15 sierpnia 2018 r.

Wartość powyższej transakcji sprzedaży ustalona została na 28 mln zł. Strony ustaliły, że zapłata nastąpi w dwóch ratach. Kwota 10 mln zł wpłacona zostanie przed zawarciem umowy przyrzeczonej, tytułem zadatku, a kwota 18 mln zł wpłacona zostanie w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy przyrzeczonej.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy Tarczyński „decyzja o sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa została podjęta w celu optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach, co pozwoli na ograniczenie kosztów w tym kosztów logistyki. Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie wpłynie na obniżenie łącznej wielkości produkcji spółki, która, po transakcji, będzie realizowana w pozostałych dwóch zakładach zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym i Bielsku-Białej.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony