REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława przejmie zakład Tarczyńskiego w Sławie za 28 mln zł. Jak poinformował zarząd Tarczyńskiego, w poniedziałek 9 lipca zawarta została umowa sprzedaży.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Przypomnijmy, że o tym że transakcja była w przygotowaniu wiadomo już od 16 maja, kiedy obie strony podpisały umowę przedwstępnej sprzedaży. Już wtedy ustalono kwotę na 28 mln zł.

ZPM Sława zapłaciły Tarczyńskiemu 10 mln zł tytułem zadatku, a resztę wynegocjowanej kwoty, czyli 18 mln zł, kupujący przekazał giełdowej spółce w dniu zawarcia umowy.

- Wydanie kupującemu zakładu produkcji mięsnej w Sławie nastąpi w terminie do siedmiu dni od daty zawarcia umowy. Pracownicy ww. zakładu stają się pracownikami kupującego - podał Tarczyński w komunikacie.

Decyzję o sprzedaży zakładu w Sławie Tarczyński tłumaczy dążeniem do "optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach", co ma pozwolić na ograniczenie kosztów, w tym kosztów logistyki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony