REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Polski Standard Płatności, operator płatności mobilnych Blik, wyeksportował technologię stosowaną w tym systemie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – informuje Forbes.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

PSP sprzedał licencję na technologię wykorzystywaną w systemie Blik do Emiratów. Polski system płatniczy okazał się najlepszy. W eksporcie pomogła globalna firma DXC Technology, która od początku współpracowała przy rozwoju projektu Blik – relacjonuje Forbes.

Członek zarządu DXC Technology Polska, Łukasz Buczko, poinformował Forbesa, że w ZEA wdrożona zostanie znaczna część technologii zastosowanej w Polsce, jednak system będzie uzupełniony o pewne elementy biznesowe i techniczne, w celu dostosowania płatności mobilnych do miejscowego schematu płatności kartowych.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, nie wyklucza rozwoju Blika jako systemu płatności za granicą.

Źródło: forbes.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony