REKLAMAKongres Alkohole i Napoje 2018 - Baner Główny

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

12 października 2017, 09:32

Pracownik magazynu

Pracownik magazynu (fot. Pixabay CC0)

Po raz pierwszy w historii bezrobocie wśród kobiet w Polsce jest niższe niż pośród mężczyzn. To efekt wzrostu liczby urodzeń oraz starzenia się społeczeństwa.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

O sprawie informuje "Puls Biznesu". Bezrobocie u kobiet jest najniższe w historii i po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia prowadzenia badań Eurostat, spadło ono poniżej bezrobocia u mężczyzn. W ciągu trzech lat czynniki popytowe, w przypadku kobiet, obniżyły bezrobocie o 6,6 pkt. proc., podczas gdy strona podażowa podniosła ją 1,6 pkt. proc. Z kolei u mężczyzn wyniki kształtują się na poziomie 4,8 i 1,4 pkt. proc.

Jak wyjaśnia gazeta, jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być wzrost liczby urodzeń. Kobiety idące na urlop macierzyński klasyfikowane są jako osoby pracujące. Pracodawcy jednak, często muszą zatrudnić w ich miejsce dodatkową osobę. Inną przyczyną jest zdaniem PB fakt, że część kobiet, po wykorzystaniu przysługujących im urlopów, staje się nieaktywna zawodowo, a tym samym znika ze statystyk bezrobocia. Na późniejszym etapie życia więcej mężczyzn niż kobiet, pozostających bez pracy, trafia do rejestru bezrobotnych. Na skutek starzenia się społeczeństwa stopa bezrobocia u kobiet może zatem spadać szybciej niż wśród mężczyzn.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony