REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)
Terry von Bibra

Terry von Bibra (Flickr / Yahoo Pressebilder)

Były menedżer Amazona i sieci domów towarowych Karstadt, zrezygnował z pracy na stanowisku szefa europejskiego biznesu koncernu Alibaba – informuje niemiecki serwis Manager Magazin.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Terry von Bibra dołączył do koncernu Alibaba w listopadzie 2015 r. Początkowo jego zadaniem było doglądanie interesów firmy w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji i Europie Wschodniej. W listopadzie 2016 r. Bibra został szefem operacji chińskiego giganta na całą Europę stała się głową Europy, odpowiedzialnym m.in. za zwiększenie rozpoznawalności grupy. Do jego zadań należało także ułatwianie miejscowym biznesom prowadzenie sprzedaży do Chin za pośrednictwem platform marketplace Alibaba.

Nie podano powodów rezygnacji menedżera z pełnienia funkcji. Być może chodzi o to, że Chińczycy nie chcą się ograniczać do rynku krajowego i planują ekspansję międzynarodową – także w Europie – którą Manager Magazine nazwał „jednym z najbardziej ambitnych ataków w historii gospodarki, który powoduje głęboki niepokój menedżerów różnych branż w Europie”.

Portal podaje przykład ogromnego kompleksu logistycznego Alibaby, budowanego obecnie w Belgii – według ekspertów, obiekt jest zbyt duży, by miał służyć wyłącznie europejskim eksporterom do Chin. Przypomina też, że koncern testuje już w Hiszpanii własny format sklepów detalicznych.

Źródło: manager-magazin.de

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony