REKLAMAInpost - baner główny 14.08-14.09

(fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Z danych z raportu rocznego Tesco za rok fiskalny 2018/2019 wynika, że proces restrukturyzacji sieci placówek stacjonarnych w Polsce - czyli w praktyce zamykania sklepów - dobiega końca. Na bieżący rok fiskalny spółka zaplanowała dalszą redukcję powierzchni handlowej o zaledwie 4,6 tys. mkw.

REKLAMA

Na koniec 2017/18 Tesco Polska dysponowało w Polsce siecią 415 placówek o łącznej powierzchni handlowej blisko 828 tys. mkw. W ciągu roku zamknięto 62 nierentowne lokalizacje o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw. Liczba sklepów Tesco w Polsce zmniejszyła się do 353.

Ponadto w ramach modernizacji i zmian przeznaczenia części sklepów zredukowano kolejne 22,7 tys. mkw. Łącznie redukcja powierzchni handlowej, jaką dysponuje Tesco w Polsce, wyniosła 102 tys. mkw. Na koniec roku finansowego 2018/19 sieć dysponowała w naszym kraju łączną powierzchnią handlową ok. 725 tys. mkw.

Według prognoz zarządu, w ciągu bieżącego roku nastąpi dalsza redukcja łącznej powierzchni handlowej, do nieco ponad 720 tys. mkw. Sieć pozbędzie się zatem kolejnych ok. 4,6 tys. mkw powierzchni sprzedaży - w całości w ramach likwidacji nierentownych sklepów - a więc wielokrotnie mniej niż w roku poprzednim. Redukcja będzie polegać na zamknięciu jednej dużej lub kilku mniejszych placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Alan 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  To tylko rozgrzewka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beengood_bee 2 3 miesiące temuocena: 83% 

  To nie koniec, tylko przerwa techniczna.Wejdzie podatek handlowy, więc znów zacznie się optymalizacja liczby sklepów. Poza tym, we wrześniu wyniki za 1 połowę 2019 i kolejne zamknięcia. Tak będzie.

  oceń komentarz
 • ~Andrzej Szkliński 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  No tak, ale planowane są jeszcze oszczędności na płacach poprzez optymalizację struktury zatrudnienia.

  oceń komentarz
do góry strony