REKLAMAPszczółka - Baner Główny - Pychałki (maj 2018)
Wizualizacja Galerii Kabaty, mającej powstać w miejscu dzisiejszego hipermarketu Tesco

Wizualizacja Galerii Kabaty, mającej powstać w miejscu dzisiejszego hipermarketu Tesco (fot. galeriakabaty.pl)

Radni z Ursynowa zaapelowali do władz Warszawy o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Kabatach. Oznacza to, że po raz kolejny pod znakiem zapytania stanęła rozbudowa hipermarketu Tesco i utworzenie w tym miejscu galerii handlowej - donosi TVN 24.

REKLAMAKORAL - belka w artykułach - Bracia Koral (Smaki dzieciństwa) - maj 2018

Ursynowscy radni chcą, aby inwestor mógł na Kabatach zabudować działkę w mniejszej powierzchni, niż ta zapisana w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym w 2008 r. Domagają się również zwiększenia zieleni (do 25 proc.) oraz ustalenia nieprzekraczalnej linii zabudowy od strony ulicy Sępa-Sarzyńskiego.

Uchwała radnych z Ursynowa, choć przyjęta jednogłośnie, formalnie nie ma wpływu na to, jaki obiekt powstanie na Kabatach w miejscu Tesco. To jedynie stanowisko, a rzeczywistą decyzję w tej sprawie podejmuje nie Rada Ursynowa, a Rada Warszawy.

Jak zauważa TVN 24, to już kolejny etap walki o rozbudowę Tesco na Kabatach. Taka inwestycja jest w planach już od wielu lat, a mieszkańcy wiedzą o niej od 2012 r. Pierwotnie inwestor chciał na miejscu hipermarketu Tesco wybudować największe centrum handlowe w Warszawie, o powierzchni ponad 130 tys. mkw. oraz 28 metrach wysokości. Sprzeciw okolicznych mieszkańców sprawił, że z planów tych trzeba było się wycofać. Od tamtej pory projekt inwestycji zmieniany był dwa razy.

Przypomnijmy, 3 marca br. firma Kabaty Investments, inwestor zainteresowany wybudowaniem nowoczesnej galerii handlowej w miejscu obecnego hipermarketu Tesco KEN w Warszawie, złożyła w Biurze Ochrony Środowiska raport oddziaływania na środowisko. Jest to pierwszy krok na drodze do budowy Galerii Kabaty.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"