REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Twitter/ Tesco News)

Największy brytyjski detalista planuje uruchomienie 13. dyskontu Jack's. Wydaje się to potwierdzać determinację sieci, by rozwijać ten format, choć w ubiegłym roku jeden z nielicznych sklepów trzeba było zamknąć – informuje The Grocer.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rzeczniczka sieci przyznała, że kolejny dyskont Jack's ma powstać w miejscu zlikwidowanej placówki Mothercare w Kingston, w północnej Anglii. Odpowiednie dokument zostały już złożone w tamtejszym magistracie.

– Nieustannie szukamy nowych lokalizacji pod kolejne placówki Jack's i wnioski złożone w tej sprawie do samorządu Kingston są częścią tego procesu – przyznała rzeczniczka.

Przypomnijmy, że pierwszy dyskont Jack's – nazwany tak na cześć założyciela firmy, Jacka Cohena – został uroczyście otwarty, osobiście przez prezesa Tesco, Dave'a Lewisa, we wrześniu 2018 r., w miejscowości Chatteris na wschodzie Anglii.

Koncept dyskontowy Jack's miał być odpowiedzią Tesco na ekspansję sieci Aldi i Lidl, jednak dotychczas nie udało się osiągnąć efektu skali, a dynamika rozwoju sieci powszechnie oceniana była jako rozczarowująca. Jedna z placówek musiała zostać zamknięta jako trwale nierentowna – co nastąpiło we wześniu ubiegłego roku – w związku z czym pojawiły się spekulacje, że los projektu jest przesądzony. Wygląda jednak na to, że Tesco nie odpuszcza.

Źródło: thegrocer.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony