REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)
Tesco Supermarket w Łodzi przy ul. Retkińskiej, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Tesco Supermarket w Łodzi przy ul. Retkińskiej, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Przez dwa lata skala marnowania żywności w sklepach Tesco spadła o 41%, a jednocześnie w ciągu minionego roku sieć przekazała 3411 ton żywności, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2016/17.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Z danych firmy wynika, że w roku finansowym 2018/19 w Polsce Tesco wprowadziło do sprzedaży 1 003 675 ton produktów żywnościowych, z czego 12 356 ton to nadwyżki żywności – produkty niesprzedane klientom.      5189 ton z tej liczby to żywność nadająca się do spożycia, gdzie 3411 ton zostało przekazanych organizacjom charytatywnym, bądź jako pokarm dla zwierząt, natomiast 1779 ton zostało wyrzucone.

 

Za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska oraz lokalnych organizacji charytatywnych sieć przekazała ludziom w potrzebie 3372 tony produktów, a 39 ton przeznaczono na pokarm dla zwierząt. Łącznie, w okresie 2018/19 sieć handlowa uratowała w ten sposób 3411 ton żywności. W porównaniu do danych z pierwszego raportu sprzed dwóch lat, liczba ta zwiększyła się ponad dwukrotnie.

 

Sukcesem jest także spadek zmarnowanej żywności o 41% w porównaniu do roku 2016/17. Tesco jest więc blisko realizacji założonego celu zmniejszenia skali marnowania o połowę. W minionym roku zutylizowano 8946 ton nadwyżek żywności, z czego 1779 ton nadawało się do spożycia.

 

– W ubiegłym roku zmarnowało się 1779 ton żywności nadającej się do spożycia przez ludzi. Będziemy nadal ciężko pracować, aby żadna dobra żywność nie została zmarnowana i apelujemy do innych firm z branży handlowej i spożywczej, aby dołączyli do nas w tym wysiłku - zmierzyli i opublikowali swoje dane dotyczące marnotrawienia żywności – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pic_do_kwadratu 1 4 miesiące temu

  kompletny pic-na-wodę-fotomontaż te wiadomości o nie marnowaniu zywności! kto pracuje w T.- ten wie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony