REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Polski oddział sieci Tesco w najnowszym raporcie "Strategia Pomocnych Gestów 2018/2019" chwali się dobrymi relacjami z dostawcami. Na dowód przedstawia wyniki ankiet wypełnianych przez partnerów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- 89 proc. naszych dostawców potwierdza, że otrzymuje wynagrodzenie za dostarczone produkty w przewidzianym czasie, a 84 proc. respondentów mówi, że komunikacja z Tesco jest płynna, szybka i efektywna - przekazało Tesco Polska.

Firma nie wskazała w raporcie, ile firm wzięło udział w ankiecie, ani ilu dostawców zaznaczyło inne odpowiedzi od powyższych. Tesco zdradziło natomiast, że na polskim rynku współpracuje obecnie z 3700 dostawcami.

- Jako firma odpowiedzialna chcemy tworzyć biznes, w ramach którego możemy oferować naszym klientom żywność pochodzącą ze zrównoważonych źródeł, w dobrej jakości i cenie. Kluczowe jest tu nawiązywanie opartej na zaufaniu współpracy z dostawcami. Dlatego słuchamy naszych dostawców i podejmujemy szereg działań, by ta współpraca przebiegała jak najlepiej - tłumaczy Tesco.

Sieć podkreśla, że prowadzi "regularne i anonimowe badania satysfakcji" wśród swoich partnerów biznesowych. W odpowiedzi na wyniki ankiety utworzyła także Zespół ds. Relacji z Dostawcami, którego zadaniem jest "pomaganie w budowaniu współpracy i wzajemnego zrozumienia".

Tesco chwali się również, że uruchomiło w Polsce infolinię dla dostawców, która ma pomagać w rozwiązywaniu wszelkich problemów w ciągu 48 godzin". Sieć zaznacza też, że wprowadziła newsletter dla dostawców i przeprowadza dedykowane dla nich konferencje.

Sieć Tesco ma w Polsce około 350 sklepów. W ostatnich latach, w ramach głębokiej restrukturyzacji, zamknęła około 100 placówek w naszym kraju.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zdzisek 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

  @żaneta - no nie wiem, może dlatego, że wywalczyłyscie sobie równouprawnienie i macie takie same prawa (oraz obowiązki)?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żaneta 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Sa tez zadowoleni ze współpracy,tak samo jak dostawcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żaneta 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Ciekawe dlaczego w sklepach Tesco faceci siedzą na kasach a kobiety rozładowują i układają ciężkie towary na sklepie, przykład Bielsko-Biała os. Beskidzkie

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony