REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Hipermarket Tesco Extra w Łodzi przy ul. Pojezierskiej. Zdj. ilustracyjne

Hipermarket Tesco Extra w Łodzi przy ul. Pojezierskiej. Zdj. ilustracyjne (fot. Konrad Kaszuba)

Spółki Snowfinch 19 i Zodiac zgłosiły w UOKiK zamiar przeprowadzenia koncentracji, polegającej na przejęciu grupy pięciu spółek Vistra Limited Partnerships, do których wcześniej wniesione zostanie pięć nieruchomości handlowych, należących obecnie do Tesco Polska. Są to „powierzchnie przeznaczone na sklepy wielkopowierzchniowe”, zlokalizowane w różnych miastach Polski. Sklepy są zlokalizowane w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk i Lublin.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Transakcja będzie od strony formalnej polegać na przejęciu pięciu powiązanych spółek o wspólnej nazwie Vistra Limited Partnerships, przez spółki Snowfinch i Zodiac. Przeprowadzona zostanie za pośrednictwem wehikułów korporacyjnych współkontrolowanych przez zgłaszających.

Przejęcie kontroli będzie polegać na nabyciu 100 proc. ogółu praw i obowiązków, odpowiednio, komandytariusza i komplementariusza w spółkach przejmowanych, do których wcześniej zostanie wniesione 5 nieruchomości – każda ze spółek będzie posiadała jedną nieruchomość. Są to obiekty handlowe, „zlokalizowane w różnych miastach Polski, na które składają się powierzchnie przeznaczone na sklep wielkopowierzchniowy prowadzący sprzedaż detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz powierzchnie wynajęte pod inne rodzaje sprzedaży detalicznej i usług”.

Z informacji podanych we wniosku wynika, że oba podmioty przejmujące są to spółki holdingowe, pośrednio kontrolowane przez osoby fizyczne. Snowfinch kontrolują trzy osoby, będące współwłaścicielami szerszej struktury kapitałowej – Grupy 4fi. Zodiac należy do grupy kapitałowej Origami, współkontrolowanej przez cztery osoby fizyczne. Żadna z tych firm nie prowadzi obecnie działalności w Polsce.

Także spółki przejmowane nie prowadzą obecnie żadnej działalności. W nieruchomościach, które zostaną do nich wniesione, aktualny właściciel – Tesco Polska – prowadzi obecnie „działalność związaną przede wszystkim ze sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych oraz wynajmem powierzchni handlowo-usługowych w centrach handlowych”.

Sieć Tesco zarządza obecnie w Polsce siecią ok. 340 hiper- i supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gość 5 10 miesięcy temu

  Gdańsk Cienista na sprzedaż.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 300 4 10 miesięcy temu

  Te lokalizację to Lublin, Wrocław, Warszawa ul Stalowa, Kraków Wielicka.. Do zamknięcia Gliwice.. Coś słabo w tych Gliwicach że drugi sklep zamykają a w planie też do zamknięcia centrum dystrybucji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jadzia 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Jedna lokalizacja to Lublin!!

  oceń komentarz
 • ~Beengood_bee 2 10 miesięcy temu

  Taka zorganizowana akcja, żeby wyprowadzić z Titanica co bardziej wartościowe fanty. Reszta będzie historią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krakow 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Może Kraków Wielicka? Ale nie rozumiem co się mieni? Tesco sprzedaje budynek i sklep czy t no teren?

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony