REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (kwiecień 2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

18 lutego 2020, 10:39

Brytyjska marka kefiru

Brytyjska marka kefiru (materiały prasowe Tesco)

Kefir będzie jednym z głównych trendów żywieniowych w 2020 roku w Wielkiej Brytanii – prognozuje brytyjska sieć Tesco opierając swoje przypuszczenia na gwałtownym wzroście sprzedaży w ostatnim roku.

REKLAMA

Jak podała sieć w komunikacie, kefir był do niedawna bardzo niszowym produktem mleczarskim w Wielkiej Brytanii - kupowanym głównie przez kupujących z Europy Wschodniej, regionu, w którym jest bardzo popularny.
Popyt na napoje kefirowe zaczął rosnąć, a Tesco odnotowało wzrost o 400 procent w ciągu ostatnich 18 miesięcy.  Eksperci żywności uważają, że może to wynikać z właściwości probiotycznych, ponieważ kefir zawiera 40 rodzajów bakterii przyjaznych jelitom, a także jest bogatym źródłem białka, wapnia i witamin.

O popularności kefiru w Wielkiej Brytanii mówił nam Marcin Tarczałowicz z polskich delikatesów Mleczko z Londynu. Napoje mleczne dobrze sprzedają się na wyspach brytyjskich w sklepach oferujących żywność importowaną z Europy Środkowo-Wschodniej. Są kupowane zwłaszcza przez angielską młodzież. Do tej pory kefir cieszył się uznaniem w polskich sklepach w Wielkiej Brytanii, ponieważ w brytyjskich sieciach spożywczych był droższy.  

Vicky Smith, kupiec w Tesco powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat sieć prawie podwoiła swoją ofertę produktową i planuje ją jeszcze rozwinąć. Obecnie w ofercie brytyjskiego Tesco znajduje się siedem różnych napojów kefirowych oraz cztery warianty jogurtowe. W ubiegłym roku sieć wprowadziła nowe smaki: wiśni, truskawek oraz mango i kurkumy. 

Obecnie w Wielkiej Brytanii jest prawie 10 producentów kefirów. Według Tesco najlepiej sprzedającą się marką jest Biotiful Dairy, którą założyła była rosyjska łyżwiarka figurowa Natasha Bowes.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient 7 miesiąc temu

  ~Laura nazwał bym to empatią wszyscy widzą, mówią o błędach, nikt nie reaguje niechęć, korporacja, brak przywiązania do pracodawcy itp. albo jedna długa droga z planem wyjścia, sprzedaż i zero emocji ile różnych firm, przedsiebiorstw, klientów jest powiązane, powstało dzięki takiej firmie szukanie tylko swojego interesu i całym tym "spadku"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 6 miesiąc temu

  Do klient, masz rację... Wolny rynek, ryzyko DG. Ja piszę o świadomym(być może celowym) wprowadzaniu w błąd, okłamywaniu przez pracowników szczebla wyższego osób współpracujących z Tesco. A to już nie jest odpowiedzialność przedsiębiorcy obarczona ryzykiem tylko postępowania na pograniczu lub poza prawem(zadanie dla Sądów) przez Tesco lub jegopracowników Nie mam na myśli pracy etatowej. Do red. Czy z Pana komentarza wynika, że nie chce Pan ruszyć się zza biurka? Chce Pan pisać,,rzetelny tekst" tylko na podstawie mojego maila? Zachęcam do poznania szerszych kontaktów. O problemach Tesco od lat wiedzieli wszyscy, także przedsiębiorcy. Co z tego, skoro przecieka dach i gdyby był śnieg mogłaby się zawalić hala, temperatury wewnątrz przy obecnej pogodzie! spadają poniżej norm, nie ma ochrony w obiektach, w toaletach śpią bezdomni, nie ma komu wystawiać towaru na półkach a do jednej czynnejkasy klienci stoją w długich kolejkach. To jest ryzyko przedsiębiorcy o którym Panowie piszecie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klient 5 miesiąc temu

  do ~Laura wolny rynek, Tesco nie zmusza w żaden sposób do współpracy, nie jest jedyne na świecie, każda działalność obarczona jest ryzykiem. Pokolenie naszych rodziców, dziadków już dawno minęło gdzie można było od pierwszego do ostatniego dnia pracować w jednej firmie, musimy być przygotowani na zmiany, konsolidacje, ryzyko było i będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~red . 4 miesiąc temu

  do ~Laura. Rozumiem, że nie chce Pani/Pan rozmawiać. Przygotowanie tekstu wymaga wiarygodnych źródeł, kluczowa jest rozmowa z dostawcami, a nie kierownikami sklepów, czy przedstawicielem biura prasowego, który będzie musiał odnieść się do zadanych pytań,. Pytania jednak muszą zostać przygotowane na bazie relacji przedstawicieli dostawców. Jeśli firmy nie chcą na ten temat mówić (wstydzą się lub boją się) , to. trudno aby dziennikarz mógł przygotować rzetelny tekst. Z moich dotychczasowych rozmów wynika, że część firm nie zrealizowała swoich planów na 2019 r., właśnie ze względu na Tesco. Jednocześnie przyznają się, że ryzykowali świadomie wiedząc, że Tesco ma problemy. Tym samym jeszcze raz zachęcam do kontaktu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 3 miesiąc temu

  Panie Łukaszu, proponuję odwiedzić kilka Tesc poza Warszawą (w szczególności ich własne Tesca Ekstra). Proszę porozmawiać z ludźmi na miejscu lub w kilku. Ma Pan też kontakt z rzecznikiem, Panem Si.rą oraz kierownikami Tesco (pytanie, czy Pan kogoś znajdzie, bo ich nie ma). W promieniu 200km od Warszawy ma Pan kilka lokalizacji. Pytanie, czy naszą grupą ktoś się zainteresuje? Proszę porozmawiać z firmami zewnętrznymi, dostawcami produktów świeżych i krótkoterminowych. Będzie z tego gruby artykuł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~red. 2 miesiąc temuocena: 100% 

  do ~Laura - proszę o kontakt: lukasz.stepniak@wiadomoscihandlowe.pl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Piszę nie w sprawie artykułu, jednak muszę przyznać że Wiadomości Handlowe mnie zawodzą. Tesco to nie tylko kefir czy Związku Zawodowe. To także kontrahenci, dostawcy, najemcy. Dlaczego nikt z Państwa się tą grupą nie zainteresuje? Przez ostatnie lata i miesiące byliśmy wprowadzani w błąd przez kierowników z Tesco którzy świadomie nas okłamywali. Zainwestowaliśmy w Działalność Gospodarczą z Tesco inwestując pieniądze, biorąc kredyty z nadzieją, że inwestycja się zwróci. Dramat. Mamy umowy, kredyty, zobowiązania, pracowników. Teraz w Tesco nie ma z kim rozmawiać, a my zostaliśmy z zobowiązaniami. A Wiadomości Handlowe wcale się tym problemem nie interesują. Nie Wasza sprawa? Może jednak.... Liczę na publikację i Państwa komentarz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony