REKLAMAROS-SWEET - baner główny (sierpień 2018)
Sieć Tesco planuje zwolnić do 400 pracowników w Polsce

Sieć Tesco planuje zwolnić do 400 pracowników w Polsce (fot. materiały prasowe Tesco)

Tesco Polska planuje zwolnić do 400 osób pracujących w Biurze Głównym - informują związkowcy z NSZZ "Solidarność". Pracodawca poinformował już pracowników o zwolnieniach grupowych, które mają się odbyć między 24 października a 30 listopada.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

- Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w Biurze Głównym w Tesco (Polska) sp. z o.o. - czytamy w piśmie przesłanym przez sieć Tesco związkowcom.

Zwolnienia mają objąć "maksymalnie 400 pracowników" zatrudnionych w strukturach Biura Głównego w Polsce. Sieć poinformowała, jakimi kryteriami kierowała się, typując którzy pracownicy zostaną zwolnieni, a którzy nie. Tymi kryteriami będą: ocena roczna za rok finansowy 2016/2017, bieżąca ocena pracy, nominacja do puli talentów, nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy, znajomość języka angielskiego oraz trudna sytuacja osobista.

- O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy - napisało Tesco w liście do związkowców.

Sieć zapewnia, że wszystkim pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zostanie zaoferowane "wsparcie w postaci pakietów informacyjno-doradczych". - Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę - zapowiada Tesco.

Biuro prasowe Tesco w komentarzu dla redakcji wiadomoscihandlowe.pl podkreśla, że skala zwolnień w firmie ostatecznie może być mniejsza od wnioskowanej. - Liczba widniejąca w informacji do Urzędu Pracy jest, zgodnie z przepisami prawa, wartością teoretyczną i maksymalną. Zakładamy, że liczba osób, które opuszczą naszą firmę, będzie znacznie niższa - tłumaczy biuro prasowe.

Firma podkreśla, że w wyniku zwolnień "nie zmieni się model pracy w ramach struktur w Europie Środkowej". - Naszą działalność wspierają biura w czterech krajach, w tym także biura w Krakowie i Warszawie. To pozostaje bez zmian - podkreśla sieć.

- Rozpoczęliśmy proces konsultacji dotyczących zmian, jakie będziemy wprowadzać w naszych biurach. Wiemy, że przed nami kilka trudnych tygodni, niemniej jednak zmiany te są niezbędne, byśmy mogli działać w sposób prostszy i szybszy oraz lepiej odpowiadać na potrzeby klientów - informuje biuro prasowe Tesco, zaznaczając, że o wszystkich zmianach w pierwszej kolejności dowiadywać będą się pracownicy firmy. - Priorytetem pozostaje zapewnienie im odpowiedniego wsparcia w trakcie trwania procesu - argumentuje spółka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 47

 • 26
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 14
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Patriota 3 11 miesięcy temuocena: 17% 

  Kto nie zna języka angielskiego w Polskim Tesco i polskiej ojczyźnie zostanie zwolniony ! To skandal i dyskryminacja ! Angole biją Polaków juz w kraju . Nie dajcie sie ! Kupujcie w polskich sklepach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beengood_bee 2 11 miesięcy temuocena: 59% 

  ciąg dalszy: Kapitanów i Dyrektorów nagrodzono za wartościowe wskazówki, menadżerów pochwalono za utrzymanie motywacji w trudnym dla drużyny okresie. Firma konsultingowa przeprowadziła analizę, z której wynikało, że strategia była dobra, motywacja OK, tylko wioślarz zawiódł. Działacze i zarząd są zadowoleni z osiągnięć. Obecnie drużyna myśli jak sprzedać łódkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beengood_bee 1 11 miesięcy temuocena: 60% 

  Nie kopie się leżącego, zatem stary aktualny dowcip: Była sobie drużyna wioślarzy. Drużyna ta wyzwała na pojedynek wioślarzy z innego kraju.W skład drużyny weszło 8 wioślarzy i kapitan. Obie drużyny ciężko trenowały i były w jednakowej kondycji. Niestety, drużyna zaproszona wygrała o 1 długość łodzi. Nastroje przegranych nie były wesołe. Działacze zaczęli zastanawiać się jak pokonać przeciwników w przyszłym roku.Zatrudniono sztab analityków, by przeanalizować sytuację i znaleźć rozwiązanie. Po kilku miesiącach stwierdzono, że drużyna miała za mało kapitanów a za dużo wioślarzy. Postanowiono zmienić strukturę. I tak oto po zmianach w skład drużyny weszło 2 kapitanów, 3 dyrektorów, 3 menadżerów i 1 wioślarz. Zgodnie ustalono, że nad wioślarzem trzeba pracować by miał wolę zwycięstwa i zachęcić kartą Multi sport w bonusie. Na kolejnych zawodach przeciwnicy wygrali o 2 długości łodzi. Wioślarza wyrzucono z drużyny, ponieważ działacze i reszta załogi nie byli zadowoleni z jego osiągnięć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony