REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Punkt Bistro w hipermarkecie sieci Tesco

Punkt Bistro w hipermarkecie sieci Tesco (Tesco Polska / materiały prasowe)

Do połowy maja ze wszystkich restauracji samoobsługowych Bistro zlokalizowanych w sklepach Tesco znikną jednorazowe sztućce i talerze. Zastąpią je naczynia wielokrotnego użytku. Tesco kontynuuje swoje zobowiązanie dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rezygnacja z naczyń jednorazowego użytku to oszczędność rzędu 4,5 mln talerzy papierowych, które w ubiegłym roku zostały zużyte w restauracjach Bistro w Polsce. Klienci w ubiegłym roku podczas wizyty w restauracji wykorzystali również 9,5 mln plastikowych sztućców oraz ponad 500 tys. kubków papierowych.

Aby zredukować liczbę używanych przez klientów „jednorazówek”, Tesco chce zastąpić tego typu produkty zamiennikami przyjaznymi środowisku. Już wkrótce we wszystkich restauracjach będzie można spożywać posiłki korzystając z nowej zastawy; do oferty wprowadzone zostaną metalowe sztućce oraz porcelanowe kubki i talerze. Z restauracji znikną również kosze, dzięki czemu Tesco ograniczy skalę produkcji odpadów do minimum.

- Wiemy jak ważna dla klientów jest wygoda i komfort, dlatego też chcemy, aby zmiany były pozytywne zarówno dla nich, jak i dla środowiska naturalnego. Przeprowadziliśmy już pilotaż w dwóch punktach Bistro w Tarnowskich Górach oraz Zielonej Górze, który został bardzo pozytywnie odebrany. Teraz czas na pozostałe restauracje. Cieszymy się, że już wkrótce we wszystkich Bistro zobaczymy tą przyjazną dla środowiska zmianę – mówi Paweł Łacny, kierownik operacyjny ds. Bistro.

To kolejny krok w drodze do zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko. Na początku tego roku Tesco zobowiązało się, że do 2020 roku usunie ze składów opakowań produktów marki własnej materiały nienadające się do ponownego przetworzenia. Firma chce również ograniczyć skalę odpadów opakowaniowych w swoich sklepach.

Tesco posiada w Polsce 39 restauracji samoobsługowych Bistro zlokalizowanych w sklepach oraz na pasażach handlowych Tesco. Restauracje oferują potrawy dostępne w ofercie na wagę, napoje oraz desery. Bistro to chętnie odwiedzane miejsce przez klientów Tesco, codziennie z oferty restauracji korzysta ich średnio kilkanaście tysięcy. W ubiegłym roku kupili oni w Bistro około 3,8 mln posiłków.

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bo 4 ponad rok temu

  Ciekawe kto to będzie mył?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HK 3 ponad rok temu

  Za to zwiększy się zużycie wody i detergentów, które potem trafią ... czy zawsze do oczyszczalni? I taka to ekologia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zakupowicz 2 ponad rok temu

  Wprowadźccie jeszcze do sklepów torby bawełniane i papierowe, bo w sklepie w Poznaniu na Serbskiej i Opieńskiego nie mogę ich znaleźć!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Erwin 1 ponad rok temu

  To wynik ustawy a nie dobrej woli korporacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony