REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)
Hipermarket Tesco w Warszawie

Hipermarket Tesco w Warszawie (materiały własne)

Grupa Kapitałowa Fince Holding, do której należy sieć myjni samochodowych Auto-Spa, uzyskała w II kw. br. przychody o blisko 85 proc. niższe niż w analogicznym okresie w roku 2018. Wyniosły one 364 tys. zł wobec 2,4 mln zł rok wcześniej. Najmocniej w wyniki spółki uderzyło wypowiedzenie umów przez sieć Tesco, co zmusiło firmę do zamknięcia myjni działających przy sklepach brytyjskiej sieci w Polsce.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Władze wskazują władze Grupy Kapitałowej Fince Holding „na zmniejszenie obrotów w grupie wpływ miał głównie znaczny spadek obrotów w Auto-Spa z powodu zatrzymania operacji na wszystkich myjniach Tesco oraz niekonsolidowanie wyników spółki czeskiej.”

Należy podkreślić, że operator myjni był w ostatnich miesiącach w słabej kondycji finansowej, a sama spółka Auto-Spa czekała na rozpatrzenie przez Sąd złożonych wniosków o upadłość i restrukturyzację. Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej VIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych dnia 05 czerwca 2019 r., otwarte zostało postępowania sanacyjne Spółki Auto-Spa. Jednocześnie tym samym postanowieniem Sąd oddalił wniosek Auto-Spa o ogłoszenie jej upadłości.

Jak wskazują przedstawiciele grupy „pomimo zmiany uzgodnionych wcześniej warunków współpracy przez Tesco, zarząd Auto-Spa aby uniknąć pokrzywdzenia wierzycieli, zgodził się na pogorszone parametry współpracy. Tesco Polska jednak wycofało się z uzgodnień i nie przyjęło złożonej oferty. Jedynie poinformowało spółkę o kolejnej fazie sprzedaży swoich obiektów, gdzie znajdują się myjnie Auto-Spa.”

W ocenie zarządu Fince Holding powyższe działania będą miały negatywny wpływ na prowadzenie działalności przez grupę. Władze firmy wskazały, że „pracują nad różnymi scenariuszami dalszych działań”.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony