REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Tesco Supermarket w Łodzi przy ul. Retkińskiej, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych [Zdjęcie ilustracyjne]

Tesco Supermarket w Łodzi przy ul. Retkińskiej, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych [Zdjęcie ilustracyjne] (fot. Konrad Kaszuba)

Trzy spółki z grupy kapitałowej Echo Investment podpisały umowy przedwstępne zakupu nieruchomości należących do Tesco Polska, zlokalizowanych w Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Przedwstępne umowy dotyczą zakupu zabudowanych nieruchomości położonych w Krakowie przy ul. Kapelanka, w Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Poznaniu przy ul. Opieńskiego. W dniu zawarcia umów przedwstępnych tytuł do nieruchomości przysługuje Tesco Polska, jednak przed sfinalizowaniem transakcji zakupu nieruchomości przez spółki z grupy Echo, będą one przeniesione na odpowiednich sprzedających – spółki kontrolowane przez Tesco.

Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190.000 mkw. Cena netto za nieruchomości wyniesie łącznie co najmniej 42.500.000 euro. Zawarcie umów przyrzeczonych powinno nastąpić nie później niż na początku 2021 roku, po spełnieniu się warunków zastrzeżonych w umowach przedwstępnych.

Jak informuje Echo Investment w komunikacie, firma przeznaczy wszystkie działki pod zabudowę wielofunkcyjną. Powstanie na niej ok. 4 tys. mieszkań, powierzchnia handlowo-usługowa, natomiast w Krakowie – także biurowa.

Do czasu rozpoczęcia robót budowlanych istniejącymi obiektami handlowymi zarządzać będzie Echo Investment. "Przestrzeń biurowa i sklep Tesco w Krakowie będzie funkcjonować bez zmian, także w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. Obiekty w Poznaniu i Łodzi będą działać do momentu uzyskania pozwoleń i rozpoczęcia prac" – informuje spółka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 27

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marx 3 miesiąc temuocena: 50% 

  A na kapelance to nie była/jest czasem centrala....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZbychZdzich 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Błagam zamknijcie Dotcom na Pojezierskiej w Łodzi. Długo nie wytrzymam w tym strasznym dziale.

  oceń komentarz
 • ~Ryba 1 miesiąc temuocena: 60% 

  W końcu coś się dzieje z tym upadającym kolosem. @WH, co z kolejnymi obiektami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony