REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)
System płatności samoobsługowych jest testowany przez pracowników Tesco

System płatności samoobsługowych jest testowany przez pracowników Tesco (fot. mat. prasowe Tesco UK)

Brytyjski detalista udostępnił części pracowników swojej kwatery głównej aplikację mobilną, która umożliwia robienie zakupów w testowym sklepie bez kas. Klienci mogą samodzielnie wskanować kody wybranych produktów i zapłacić za nie za pośrednictwem aplikacji, omijając kasy. W ubiegły czwartek miała miejsce prezentacja testowej placówki - informują brytyjskie media.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Testowa placówka to Tesco Express, zlokalizowany na terenie kampusu w kwaterze głównej sieci w miejscowości Welwyn Garden City, na północ od Londynu. System ma roboczą nazwę Scan-Pay-Go (wskanuj, zapłać i wyjdź). W pierwszej fazie testów może z niego korzystać ok. 100 osób, wybranych pracowników firmy.

Przedstawiciele sieci przyznają, że testy są na bardzo wczesnym etapie, a podstawowym problemem jest fakt, że taki sklep bez kas może się stać celem dla złodziei. Jak stwierdził podczas prezentacji placówki szef firmy Dave Lewis, w sytuacji gdy marże w handlu detalicznym wynoszą 2 czy 3 proc., nikt nie może sobie pozwolić na dodatkowe straty.

CEO Tesco przyznał też, że w wielu placówkach sieci, szczególnie zlokalizowanych w centrach dużych miast, problemem są kolejki, tworzące się w porze lunchu. Ten problem wynika z faktu, że w placówkach convenience, przyjmujących także płatności gotówkowe, średni czas odprawy kasowej wynosi ponad 90 sekund. W przypadku systemu Scan-Pay-Go ten problem nie występuje.

Jak wielokrotnie informowały wiadomoscihandlowe.pl, detaliści na całym świecie prowadzą własne testy sklepów bez kas. Z najnowszych prób warto przypomnieć, że według Reutersa Microsoft przystąpił do testów własnych rozwiązań w tym zakresie, z myślą o wprowadzeniu ich do sieci Walmart. Natomiast w marcu 2018 r. pierwszy w Europie Centralnej sklep bez kas otworzyła sieć Saturn.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony