REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 03.10.2019)

(fot. mat. prasowe Tesco UK)

Brytyjskie Tesco podwyższy od września wynagrodzenia pracowników sali sprzedaży. Stawka godzinowa wyniesie 9 funtów za godzinę, a w kolejnych etapach, rozłożonych na dwa lata, osiągnie wysokość 9,30 funta za godzinę, co oznacza podwyżkę o 10,45 proc. – informuje The Guardian.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Tesco chce się w ten sposób zrównać wysokością płac z Lidlem i Asda, a wyprzedzi sieć Morrisons, która jednak planuje na jesień własne podwyżki, a poza tym wypłaca roczne bonusy w wysokości 3 proc. wynagrodzenia za 12 miesięcy.

Podwyżka oznacza, że pracownicy Tesco będą otrzymywać niemal 1200 funtów za 30-godzinny tydzień pracy.

Korzyści pracowników sieci będą trochę pomniejszone przez fakt, że równocześnie Tesco rezygnuje z rocznych bonusów, które wypłacane były w wysokości do 3,5 proc. rocznych zarobków danego pracownika. Jak zauważa The Guardian, rezygnacja z rocznych bonusów dla pracowników sali sprzedaży następuje krótko po tym, jak prezes firmy Dave Lewis zainkasował premię roczną w wysokości 1,6 mln funtów, dzięki czemu w skali roku zarobił łącznie 4,6 mln funtów.

Źródło: theguardian.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony