REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)
W Polsce Tesco oferuje szeroki wybór toreb wielokrotnego użycia

W Polsce Tesco oferuje szeroki wybór toreb wielokrotnego użycia (fot. materiały prasowe, Tesco Polska)

Tesco UK ogłosiło, że od 28 sierpnia wycofuje ze sprzedaży jednorazowe torby foliowe na zakupy. Zastąpią je mocniejsze, nadające się do wielokrotnego użytku torby, wykonane w 94% z odzyskanego tworzywa. Przychody z ich sprzedaży mają posłużyć do finansowania projektów społecznych w Wielkiej Brytanii.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

„Bag for Life” – w wolnym tłumaczeniu „Torba na całe życie” – będzie kosztować 10 pensów. Może być wykorzystywana wielokrotnie, a w przypadku uszkodzenia można ją będzie za darmo wymienić na nową. Decyzję Tesco UK poprzedziły udane, trwające 10 tygodni testy, przeprowadzone w Aberdeen, Dundee i Norwich, które wykazały, że klienci kupowali znacząco mniej reklamówek na zakupy. Ich sprzedaż spadła o 25%.

W 2015 r. Tesco wprowadziło w Anglii opłaty za jednorazowe torby na zakupy i od tamtej pory ich zużycie spadło o 1,5 mld sztuk, jednak obecnie wciąż jeszcze sieć sprzedaje ich ponad 700 mln sztuk rocznie. Rezygnacja z tanich jednorazówek powinna znacząco zmniejszyć tę liczbę, ograniczając ilość śmieci.

Klienci dokonujący zakupów online nadal będą mogli zamawiać zakupy w jednorazówkach lub wybrać opcję dostawy bez toreb, co już obecnie czyni 57% konsumentów. Przy okazji Tesco ogłosiło, że rezygnuje także z jednorazowych toreb do pakowania wina, natomiast obniżona zostanie cena specjalnych toreb „Carry me bottle bag”.

Przychody ze sprzedaży Bags for Life będą przeznaczane na finansowanie programu Bags of Help – Torby Pomocy – w ramach którego przyznawane są granty na różne projekty społecznościowe, realizowane w Wielkiej Brytanii. Klienci Tesco mogą głosować na ulubione projekty lokalne za pomocą specjalnych żetonów, otrzymywanych przy kasie. Od 2015 r. dzięki temu programowi przekazano ponad 33 mln funtów na dofinansowanie ponad 6400 lokalnych projektów.

– Liczba toreb kupowanych przez naszych klientów zmniejszyła się znacząco po wprowadzeniu opłat. Obecnie chcemy pomóc klientom jeszcze bardziej ograniczyć ich zużycie, ale jednocześnie w dalszym ciągu będziemy przeznaczać przychody ze sprzedaży toreb na finansowanie inicjatyw lokalnych, wskazanych przez konsumentów. Nasza decyzja będzie korzystna zarówno dla środowiska, jak i dla społeczności lokalnych – powiedział Matt Davies, CEO w Tesco UK i Irlandia.

Inicjatywę sieci popiera brytyjska minister środowiska Thérèse Coffey. – Od czasu wprowadzenia opłat w wysokości 5 pensów za jednorazowe torby na zakupy ich zużycie w Wielkiej Brytanii spadło o 83%. Cieszę się z inicjatywy Tesco, które chce pomóc w dalszym zmniejszeniu zużycia plastikowych toreb. Wprowadzenie w ich miejsce Bags for Life przyczyni się do redukcji ilości śmieci i zwiększenia recyklingu, dzięki czemu poprawie ulegnie stan środowiska naturalnego – ucieszyła się minister Coffey.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pes 1 11 miesięcy temu

  Przecież w Polsce Tesco miało już bab for Life z juty. Była droga ale obiecali, ze można wymienić po zniszczeniu. Dzisiaj nikt w ogóle nie chce rozmawiać o czymś takim bo się wycofali lata temu. I gdzie tu wiarygodność ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony