REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )
Centrum dystrybucyjne Tesco w Widnes, Wielka Brytania

Centrum dystrybucyjne Tesco w Widnes, Wielka Brytania (By El Pollock, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40971839)

W dniu wczorajszym Tesco PLC zaproponowało zmiany w organizacji swojej brytyjskiej i irlandzkiej sieci dystrybucyjnej. Zmiany mają uprościć i uporządkować system zaopatrzenia sklepów, tak aby placówki detaliczne mogły lepiej obsługiwać klientów

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Wprowadzane zmiany są częścią szerszego programu transformacji, który prowadzony jest już od dwóch lat. Jego celem jest lepsze dostosowanie do wymogów szybko zmieniającego się sektora handlu detalicznego.

Proponowane zmiany w dystrybucji obejmują redukcję działających na terenie Wielkiej Brytanii centrów dystrybucyjnych z 25 do 23. Zamknięte zostaną centra w Welham Green i Chesterfield. Ich zadania przejmą inne magazyny. Część zadań dystrybucyjnych, do tej pory realizowana we współpracy z firmami DHL i Wincanton, zostanie przeniesiona z powrotem do firmy. Przy okazji tych zmian uproszczona zostanie struktura zarządzania wszystkimi centrami dystrybucyjnymi.

Zmiany wiążą się z pewną redukcją zatrudnienia, choć w niektórych centrach powstaną też nowe stanowiska pracy. W większości centrów dystrybucyjnych zmiany będą polegały raczej na modyfikacji zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

Matt Davies, prezes zarządu Tesco UK&Irlandia, wyjaśnia:

W miarę jak zmieniają się oczekiwania klientów, jest kluczową sprawą, abyśmy dostosowywali nasz biznes do wyzwań przyszłości. W ramach tej adaptacji proponujemy likwidację dwóch centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii. Pozwoli nam to uprościć nasze operacje logistyczne i w rezultacie lepiej obsługiwać klientów.W trakcie całej tej reorganizacji priorytetem są nasi pracownicy. Dokładamy wszelkich starań, by wspierać ich w tym trudnym czasie.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kaakaadoo 2 ponad rok temu

  "Priorytetem są nasi pracownicy" - czytaj: priorytetem są zwolnienia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Britcom5 1 ponad rok temuocena: 100% 

  "Uproszczenie procedur" - tak teraz nazywamy redukcję etatów czyli zwolnienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony