REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

(Tesco PLC)

Strona 2 z 2
REKLAMAPurella - SuperSuple - Belka w artykułach (01-15.12.2019)

Przypomnijmy, że na początku 2019 roku Tesco poinformowało swoich dostawców o planach wspólnej pracy na rzecz eliminacji materiałów trudnych do przetworzenia. Dotyczy to m.in. opakowań i komponentów z PVC, PS czy PC.

W październiku 2018 roku Tesco opublikowało swoje ambicje z zakresu opakowań w dokumencie Little Helps Plan - swojej strategii z zakresu CSR. Zobowiązania i cele dla krajów Europy Środkowej odzwierciedlają cele ambicje Grupy Tesco oraz warunki lokalne, jak rodzaje stosowanych opakowań, infrastruktura w obszarze recyklingu czy rozwój sektora produkcji opakowań.

Wprowadzanie nowych rozwiązań w opakowaniach produktów wiąże się z innymi obszarami zrównoważonego rozwoju, jak kwestia marnowania żywności czy emisje CO2. Opakowania odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny produktów oraz mogą wpływać na zmniejszanie skali marnowania żywności.

Określenie „obieg zamknięty” dotyczy systemu zarządzania opakowaniami, w którym całość materiałów i opakowań jest ponownie używana lub zbierana i ponownie przetwarzana, także na inne produkty. Założeniem jest, by żadne opakowanie nie trafiało na wysypisko. Stworzenie obiegu zamkniętego wymaga współpracy rządów i samorządów, wytwórców produktów i opakowań oraz branży handlowej. To wdrożenie w praktyce idei gospodarki obiegu zamkniętego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~oko 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Do 2025 to oni pewnie przestaną istnieć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony