REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019

Brytyjski detalista usuwa etykiety z oznaczeniem „najlepiej spożyć do…” z opakowań większości świeżych owoców i warzyw. Sieć chce pozostawić konsumentom zdroworozsądkową decyzję, czy produkty nadają się do spożycia. Jest to krok w kierunku ograniczenia marnowania żywności w handlu – informuje brytyjski Telegraph.

REKLAMA

(fot. materiały prasowe Tesco)

Daty przydatności do spożycia zostaną usunięte z ok. 70 linii produktowych marki własnej sieci, świeżych owoców i warzyw – jabłek, ziemniaków, pomidorów, cytrusów czy cebuli. Tesco odpowiada w ten sposób na apele organizacji społecznych, które ostrzegały, że w przypadku tych grup produktowych terminy przydatności mogą być mylące i mogą przyczyniać się do niepotrzebnego marnowania dobrych produktów spożywczych – czytamy w The Telegraph.

Konsumenci są zachęcani, by na własną rękę oceniali świeżość owoców i warzyw, oglądając je, dotykając czy sprawdzając zapach. Etykiety „najlepiej spożyć przed…” (Best Before) w istocie oznaczają, że choć produkt zachowa najwyższą jakość do podanej daty, to po niej także nadaje się do spożycia.

Z kolei produkty łatwo psujące się, jak mięso czy nabiał, mają podany sztywny termin przydatności do spożycia (Use by) po upływie którego ich zjedzenie może być zagrożeniem dla zdrowia. Konsumenci często jednak traktują oba oznaczenie równorzędnie, co powoduje, że przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe wyrzuca co roku żywność wartą ok. 700 funtów – są to głównie świeże owoce i warzywa.

Źródło: telegraph.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~warzywko 1 10 miesięcy temu

  NIE OSZUKUJMY SIĘ - CHODZI TYLKO O WZGLĘDY FINANSOWE I STRATY!!! CIEKAWE CZY PRZYWRÓCĄ DO PRACY WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY PRZEZ TEN IDIOTYCZNY POMYSŁ STRACIŁO PRACĘ ?!? ( tylko w obecnej chwili nikt z nich już nie chciałby pracować w tej upadającej firmie...)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony