REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
Hipermarket sieci Tesco w Warszawie

Hipermarket sieci Tesco w Warszawie (materiały własne)

Strona 2 z 2
REKLAMAProxi Cloud Belka w artykułach_wrzesien

W broszurze nie pojawiają się jednak informacje związane z wartością nieruchomości.

Jeszcze w 2013 roku informowaliśmy o sprzedaży 35 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę komercyjną, zlokalizowanych w większości przypadków przy istniejących sklepach sieci. Całkowita powierzchnia gruntów stanowiących przedmiot sprzedaży wynosiła ponad 30 ha. W kontaktach z potencjalnymi nabywcami brytyjską sieć reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

W tym momencie Tesco prowadzi proces optymalizacji sieci sprzedaży. W ciągu I półrocza Tesco zamknęło w Polsce 18 sklepów przynoszących straty. Do likwidacji do końca roku jest kolejnych 13 lokalizacji. Dla porównania warto dodać, że poza Polską w całym regionie CE w pierwszym półroczu Tesco zamknęło tylko 2 sklepy.

Na początku roku finansowego Tesco miało w Polsce 415 sklepów. Obecnie sieć liczy 397 placówek o łącznej powierzchni handlowej ok. 850 tys. mkw. Przeznaczonych do likwidacji 13 nierentownych sklepów ma łączną powierzchnię ok. 62,5 tys. mkw, czyli średnio ok. 4,8 tys. mkw na sklep. Po ich zamknięciu sieć będzie dysponować w Polsce powierzchnią handlową ok. 773,5 tys. mkw – dodatkowo zmniejszona zostanie powierzchnia części sklepów nie przeznaczonych do likwidacji, łącznie o ok. 13 tys. mkw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 20

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Erwin 2 9 miesięcy temu

  Czekamy na sprzedaż reszty sklepów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Mazgaja 1 10 miesięcy temuocena: 25% 

  nomi git. n8ech sprzedają te swoje brudne i śmierdzàce sklepy

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony