REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

(wiadomoscihandlowe.pl/MG)

W odpowiedzi na postulaty NSZZ "Solidarność", Tesco Polska zamyka połowę dotychczas działających kas samoobsługowych w sklepach. Związkowcy wnioskowali o to w połowie marca br. ze względu na „na wysokie ryzyko zarażenia”.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Związek opublikował odpowiedź zarządu Tesco. Sieć napisała, że została podjęta decyzja o wyłączeniu połowy kas samoobsługowych w celu zachowania bezpiecznej odległości. Dodatkowo pracownicy wszystkie czynności, które są w stanie wykonać powinni robić z konsoli RAP. Operator sieci podkreślił, że zapewnia pracownikom rękawiczki oraz środki dezynfekujące do rąk.

– Został również przygotowany i umieszczony w intranecie pakiet w którym znajduje się opis w jaki sposób powinni być obsługiwani klienci. Informacje z tego pakietu są na bieżąco przekazywane pracownikom – podało Tesco.

Zmieniły się również procedury zatwierdzania transakcji, gdy klient kupuje alkohol. Pracownik obsługujący kasy automatyczne może zdalnie zatwierdzić transakcje. 

– Ponieważ obecna sytuacja, wymaga zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas obsługi klientów na kasach ASCO, informujemy, że w sytuacji, gdy Doradca Klienta/Asystent ASCO jest w stanie określić zdalnie wiek kupującego alkohol, bez konieczności sprawdzenia dowodu osobistego, może dokonać akceptacji wieku klienta na konsoli RAP i nie podchodzić w tym celu do kasy. Taka „operacja „ wygląda w następujący sposób: po zeskanowaniu alkoholu przez klienta na kasie ASCO, okienko z numerem kasy na konsoli RAP podświetli się na żółto - należy kliknąć na numer kasy, a następnie nacisnąć klawisz „Zatwierdź” – instruuje Tesco pracowników. 

Dopiero w sytuacji, gdy ocena wieku klienta nie jest możliwa, doradca klienta jest zobowiązany podejść do klienta i zachowując bezpieczną odległość 1,5 m poprosić klienta o okazanie dokumentu potwierdzającego jego wiek, a następnie zatwierdzić transakcję na kasie lub na konsoli RAP nadal zachowując bezpieczną odległość. 

Tesco ustosunkowało się również do postulatu dotyczącego skrócenia otwarć sklepów w związku z panującą epidemią. Sieć podjęła decyzje o zmianie godzin otwarcia w wybranych sklepach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 37

 • 23
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 8
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sprzedawca 7 miesiąc temuocena: 0% 

  Tesco o ochronę pracowników zadbali najpóźniej z wszystkich sieci. Dla ochrony klienta na wejściu nie zrobili nic. W dalszym ciągu że wszystkim się ociągają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik Tesco 6 miesiąc temuocena: 90% 

  Wszyscy wiedza lepiej jak my

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AW 5 miesiąc temuocena: 100% 

  To wszystko efekt działań antybrytyjskiej dyrekcji Biedronki!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rrr 4 miesiąc temuocena: 0% 

  1234 a znasz te rentowne? Całe Tesco przynosi straty, bo jest źle zarządzane. Przykład: tajlandia- wszystkie sklepy sprzedane. U nas podobnie kawałe po kawałku

  oceń komentarz
 • ~1234 3 miesiąc temuocena: 91% 

  Już od 6 lat Są plotki że Tesco niebędzie.....A prawda jest taka: Że tesco nie wyjdzie z polski tylko zamykają stratne sklepy to chyba normalne że każda siec handlowa zamyka nierentowne sklepy.Wiec nierobcie plotek że Tesco niebędzie....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~big t 2 2 miesiące temuocena: 7% 

  po co piszecie o sieci, której za pół roku nie będzie?

  oceń komentarz
 • ~Kixx 1 2 miesiące temuocena: 88% 

  Nie rozumiem. Chyba bardziej niebezpieczne dla personelu są kasy tradycyjne...

  oceń komentarz
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony