REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. materiały prasowe, Tesco Poska)

Mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia i okolic już tylko do 24 listopada będą mogli zamówić internetowe zakupy w Tesco. Brytyjska sieć poinformowała, że dzień później "wstrzyma" (w praktyce: zakończy) działalność serwisu Ezakupy w tych lokalizacjach.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak donosi "Express Bydgoski", mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia otrzymali od Tesco e-maile potwierdzające koniec możliwości korzystania z e-zakupów w tej sieci. Serwis zauważa, że hipermarket Tesco przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy trafił na listę placówek do likwidacji, a w międzyczasie znacznie zmniejszono wykorzystywaną w nim powierzchnię. Z kolei hipermarket Tesco w Bydgoszczy odkupiony zostanie przez sieć Leroy Merlin.

Usługa Tesco Ezakupy - przynajmniej na razie - pozostanie dostępna w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Gliwicach, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Rudzie-Śląskiej, Szczecinie, Tychach, Gdyni oraz w najbliższych okolicach tych miast.

Tesco wciąż pozostaje liderem polskiego rynku e-grocery, z ponad 50 proc. udziałem, nie tylko na poziomie krajowym, ale także na kluczowym i najbardziej rozwiniętym warszawskim rynku. Jednak udziały operatora restrukturyzującego swój biznes w Polsce regularnie spadają, co wynika głównie z coraz silniejszej konkurencji na rynku, ale także z zamykania kolejnych stacjonarnych sklepów przez Tesco (e-zamówienia są kompletowane w hipermarketach sieci).

Co ciekawe, według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl projekt Tesco Ezakupy w 2018 r. osiągnął rentowność, co jest ewenementem na polskim rynku sprzedaży żywności przez internet. Przypomnijmy, że brytyjski operator uruchomił usługę w 2012 r. W ciągu siedmiu lat osiągnęła ona status największego e-sklepu z żywnością na polskim rynku detalicznym, wyprzedzając e-sklepy sieci Alma oraz Piotr i Paweł. Dziś Tesco musi zmagać się m.in. z e-sklepami Frisco.pl, Carrefour, Auchan czy E.Leclerc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czytelnik 1 8 miesięcy temu

  Kiedy Tesco zamknie sklep internetowy na ul. Połczyńskiej w Warszawie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony