REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

26 lutego 2020, 11:18

(fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Szykuje się kolejna znaczna redukcja zatrudnienia przez Tesco - tym razem nie w Polsce, lecz w Wielkiej Brytanii. Detalista ogłosił we wtorek plan zwolnień, który obejmie do 1816 pracowników działów piekarniczych w sklepach sieci.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Jak donosi "The Guardian", zwolnienia to konsekwencja reorganizacji wdrażanej w działach piekarniczych zlokalizowanych w największych hipermarketach operatora. Tesco zamierza zmniejszyć ilość wypiekanego pieczywa na poziomie sklepów i w związku z tym nie będzie potrzebowało aż tylu pracowników działu, co do tej pory.

Tesco tłumaczy, że zmiany w organizacji działów piekarniczych podyktowane są ewolucją upodobań konsumentów. Sieć wskazuje, że coraz mniej brytyjskich klientów decyduje się na zakup tradycyjnego chleba, a przerzuca się na inne warianty, takie jak bajgle czy wrapy.

Po reorganizacji, Tesco będzie przygotowywać pieczywo "od zera" w 257 sklepach w Wielkiej Brytanii. Do pozostałych placówek sieci trafiać będą półprodukty gotowe do odpieku.

"The Guardian" przypomina, że rok temu Tesco ogłosiło zwolnienia do 9 tys. osób w związku z zamknięciem lad ze świeżą żywnością w 90 sklepach oraz likwidacją stanowisk kierowniczych. Z kolei w sierpniu ub.r. sieć poinformowała o kolejnych zwolnieniach, tym razem obejmujących do 4,5 tys. pracowników placówek typu Tesco Metro.

Tym samym, w ciągu zaledwie 12 miesięcy, zwolnienia w Tesco w UK - razem z tymi dopiero planowanymi, obejmującymi pracowników działów piekarniczych - sięgną nawet 15 tys. osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony