REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

Sieć sklepów odzieżowych Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce w warszawskiej Galerii Młociny. Firma zajmie w obiekcie ok. 3,6 tys. mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach. Primark zatrudni w Polsce 250 osób.

REKLAMA
Primark już niebawem otworzy pierwszy sklep w Polsce

Primark już niebawem otworzy pierwszy sklep w Polsce (materiały prasowe, Echo Investment)

Echo Investment nie podało w komunikacie, na kiedy planowany jest debiut znanej na świecie marki w naszym kraju. W oświadczeniu napisano jedynie, że "przed ogłoszeniem daty otwarcia Primark we współpracy z Echo Investment dostosuje wynajętą przestrzeń do swoich potrzeb".

- Primark szukał odpowiedniego miejsca na swój pierwszy sklep w Polsce i bardzo cieszymy się, że otworzymy go w najnowszym centrum handlowym w Warszawie – komentuje Tom Meager, dyrektor ds. nieruchomości w Primark.

Jak uważa Marcin Materny, członek zarządu w Echo Investment odpowiedzialny za sektor handlowy, wejście Primarku do Polski to "bardzo dobra wiadomość dla całego rynku, który został doceniony przez dużego, międzynarodowego gracza z bardzo silną pozycją".

- Debiut odzieżowego giganta wysyła w świat komunikat, że polski rynek handlowy wciąż ma olbrzymi potencjał do przyjmowania nowych marek, a z drugiej strony, że dysponuje wysokiej jakości projektami o strategicznych lokalizacjach, nowoczesnymi, komfortowymi, z odpowiednim pozycjonowaniem i wysoką odwiedzalnością - tłumaczy Materny.

Przypomnijmy, że Galeria Młociny otwarta została w Warszawie w maju tego roku. Działa w niej ponad 240 sklepów. Obiekt dysponuje blisko 85 tys. mkw. powierzchni, z czego 5 tys. mkw. przeznaczono na biura, a 6 tys. na restauracje i rozrywkę.

Wraz z oficjalny ogłoszeniem wejścia do Polski, Primark poinformował o rozpoczęciu rekrutacji ponad 250 pracowników. W sklepie znajdą zatrudnienie m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego.

Wejście do Polski to element szerszej strategii Primarku dotyczącej rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym miesiącu sieć otworzyła pierwszy sklep w Słowenii, poinformowała także o zamiarze uruchomienia pierwszej placówki w Czechach.

Na całym świecie Primark posiada ponad 370 sklepów (w tym 16 otwartych w ostatnim roku obrotowym), których łączna powierzchnia handlowa to 1,5 mln mkw. Sieć działa w 12 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Słowenii. Primark zatrudnia łącznie na wszystkich rynkach 75 tys. pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kkkk 2 4 miesiące temu

  Mam nadzieję że będzie tez w Krakowie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~E 1 4 miesiące temuocena: 0% 

  I zapewne jak nijaki Dealz, Kik i Pepco kupa śmieci. Nadeci Polacy będą się pchać. Przy Dealzie to było. Faktycznie potencjał jest, wszak małe i średnie przedsiębiorstwa mają kupę pieniędzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony