REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

Jak podaje serwis zeit.de, Grupa Metro negocjuje ostatnie szczegóły odnośnie sprzedaży sieci handlowej Real. Według doniesień osiągnięto już podstawowe porozumienie.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(fot. mat. pras.)

Obecnie wszystkie placówki pod szyldem Real działają na terenie Niemiec. Przejąć ma je konsorcjum firm skupionych wokół inwestora z branży nieruchomości X-Bricks

Metro poinformowało już rynek o umowie dotyczącej sprzedaży sieci detalicznej. Zasady na jakich ma przebiegać transakcja są jednak wciąż w trakcie negocjacji. Umowa zakupu nie została jeszcze podpisana.

Sprzedaż Reala musi zostać również zaakceptowana przez urzędy antymonopolowe.

Zgodnie z zapowiedzią sieć ma być sprzedana jako całość. Wartość Reala jest wyceniana na ok. miliard euro. Sieć obejmuje w tej chwili 277 sklepów, w których pracuje blisko 34 tys. osób.

W serwisie zeit.de czytamy, że nabywcy Reala chcą utrzymać tylko niewielką część działających obecnie oddziałów. Zatem jest dość prawdopodobne, że część placówek zostanie sprzedana innym detalistom, takim jak Edeka, Rewe lub Kaufland. Niektóre oddziały mogą zostać zamknięte.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Laura 1 miesiąc temu

  Tesco, to jest temat, który nas bardziej interesuje. WH czytają dostawcy, serwisanci, kontrahenci i najemcy Tesco. To co się dzieje wpływa na coraz cięższą sytuację każdego z wymienionych. Zostali niejednokrotnie wprowadzeni w błąd bądź powiedziano celowo nieprawdę. Ci z menadżerów Tesco, którzy nie zostali jeszcze zwolnieni z pracy bądź nie siedzą na L4 lub nie oskarżają o mobbing nic nie chcą powiedzieć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony