REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

(fot. mat. prasowe)

5 czerwca sąd w Łodzi wydało postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki Próchnik. To koniec jeden z najstarszych polskich firm z sektora modowego.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Próchnik został złożony 18 maja br. Jak wówczas informowała firma, była to procedura ostrożnościowa, ze względu na przedłużający się czas rozpatrzenia wniosku restrukturyzacyjnego złożonego 27 marca br.

Do momentu ogłoszenia upadłości likwidacyjnej, sąd nie rozpatrzył wniosku restrukturyzacyjnego. Jak informował Próchnik, planowano sprzedaż marki Rage Age i koncentrację na rozwoju marki Próchnik. - Restrukturyzacja przeprowadzona według przedstawionych założeń zdaniem Zarządu Emitenta zapewni najwyższy możliwy poziom zaspokojenia wierzycieli, zgodnie z intencją Ustawy Prawo restrukturyzacyjne - informowała w marcu spółka.

Zgodnie z ostatnim raportem Próchnika (za I kwartał br.), przychody firmy wyniosły 10,2 mln złotych, a strata netto - 4,3 mln złotych. Łączne aktywa wynosiły 24 mln złotych, a kapitał własny -18 mln złotych. Łączne zobowiązania firmy wynosiły ok. 42 mln złotych.

Przypomnijmy, Próchnik to ostatnia z pięciu spółek, które zadebiutowały podczas pierwszego dnia notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych 16 kwietnia 1991 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kubuś 1 5 miesięcy temu

  W 2014 Holding "Próchnik" też był w likwidacji Łódzki „Próchnik” znów będzie działać jako samodzielna firma. Rozpada się bowiem holding, zbudowany wokół tej spółki, w skład którego wchodziła. Walne zgromadzenie akcjonariuszy "Zawteksu" podjęło decyzję o likwidacji najstarszego, założonego w 1833 r Nieistniejący zawitex był tylko dziuplą finansową do udzielania wysokozaawansowanych fikcyjnych kredytów Próchnikowi. Swojego czasu Próchnik korzystał z bawełny Zawitexu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony