REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska w rozmowie z money.pl wskazał, że ograniczenie handlu w niedzielę, a za rok praktyczny zakaz handlu w niedzielę, nie są bez wpływu na polski mały i średni biznes, co widać w statystykach. Już dziś mówi się o 8 - 10 tys. sklepów, które zamknęły się w całej Polsce. Taki skutek gospodarczy ma ustawa i cała branża handlowa mówiła o tym od samego początku.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach
Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska

Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska (Żabka Polska)

Przypomnijmy, że od stycznia 2019 r. ograniczenie handlu w niedzielę się rozszerzyło o kolejny dzień, handel w zasadzie obowiązuje w jedną niedzielę w miesiącu. Tomasz Suchański powiedział, że wszystkie negatywne konsekwencje ustawy, które obserwowaliśmy w ubiegłym roku, uderzą -  niestety - w tym roku mocniej.

Szef Żabki podkreślił w rozmowie z money.pl, że im mniej handlu w niedziele, tym gorzej w sektorze handlowym, a zwłaszcza u małych i średnich. I już niebawem konsumenci zaczną zwracać uwagę na fakt, że lokalne, osiedlowe sklepiki po prostu nie wytrzymują konkurencji. Dyskonty i duże sklepy intensyfikują w piątki i soboty akcje marketingowe i są w stanie przy takim ruchu zaoferować ogromne promocje, których mali nie przezwyciężą ofertą w żaden sposób.

Prezes Żabki zwraca też uwagę, że branża handlowa wciąż czeka na pełne wyjaśnienie proponowanych zmian w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Projekt nowelizacji ustawy ugrzązł w Sejmie i nie zanosi się na to, aby prace nad nim zostały szybko wznowione.

Więcej na money.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Janek od Ojca Tadeusza 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  NIech się pomodlą z Rydzykiem. To pomoże.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony