REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

Spółka Wasz Sklep Spar, poprzez którą Spar Group z RPA, afrykański inwestor Piotra i Pawła, zamierza zarządzać rozwojem sieci Spar w Polsce, ma nowy zarząd.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

(fot. materiały prasowe, Spar International)

W zarządzie firmy od 18 kwietnia (formalnie zmiany w KRS naniesione zostały 10 czerwca) zasiadają: Tomasz Syller (dawniej związany z Bać-Polem), Jakub Karbowiak (wiceprezes Piotra i Pawła) i Marek Stelmaszak. Co prawda we wpisie do KRS przy żadnym z tych nazwisk nie widnieje inna funkcja niż "członek zarządu", jednak jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Syller będzie sprawował stanowisko prezesa, a Karbowiak będzie jego zastępcą.

Z zarządu spółki Wasz Sklep Spar wykreślony został natomiast Christian Guy Gaunt, który był prezesem firmy w czasach, gdzie działała ona pod starą nazwą Paltonville Investments. Ponadto w przeszłości był on prezesem innej spółki o podobnej nazwie, Passington Investments (również spółka zależna Spar Group z RPA), która to złożyła w czerwcu wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad siecią supermarketów Piotr i Paweł.

Przypomnijmy, że losy inwestycji Spar Group w Piotra i Pawła w dużej mierze uzależnione są od tego, jak skończy się spór między firmą z RPA a dotychczasowym operatorem Spara w Polsce, czyli Spar Polska (Bać-Pol). Firmy spierają się w sądach o to, kto ma prawo do rozwoju szyldu Spar w Polsce. W międzyczasie zarówno jedna, jak i druga spółka prowadzą na polskim rynku działania - Spar Group szykuje się do przejęcia Piotra i Pawła, a Spar Polska otwiera kolejne franczyzowe sklepy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Falubaz 7 4 miesiące temuocena: 100% 

  Mały sparku. Czyli ty widzisz znak równości pomiędzy złożeniem wypowiedzenia a poparciem tych panów?

  oceń komentarz
 • ~anulka 6 4 miesiące temuocena: 86% 

  @mały sparek: że niby baćpolowski troll? Wątpię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mały sparek 5 4 miesiące temuocena: 40% 

  Wszystkie negatywne komentarze pisze ta sama osoba? Ten sam styl... Franczyzobiorcy chyba już zadecydowali z kim chcą rozwijać markę Spar. Ile Spar Polska otrzymała wypowiedzeń umów?

  oceń komentarz
 • ~Alefajnie 4 4 miesiące temuocena: 91% 

  Konkurencja i cały rynek to boki ze śmiechu zrywa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zizitop 3 4 miesiące temuocena: 85% 

  No to niezłe towarzystwo. Konkurencja chyba może spać spokojnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolo 2 4 miesiące temuocena: 90% 

  No oczywiście że był związany z baciem , był nawet w pewnym sensie doradcą głównego bosa . Ale też przeprowadzał szkolenia dla pracowników, i w zasadzie były to szkolenia na jeden i ten sam temat cyklicznie powtarzany co jakiś czas, za co kasował ogromnie papierki. A Ty Lechu zamiast pogadać z prostymi ludźmi którzy dla ciebie wtedy pracowali , i wysłuchać co mają do powiedzenia nt takich jak ta np osobistosci, to wolałeś słuchać bajek innych osób opowiadanych z poklaskiem i widzimy jaki dzisiaj jest tego efekt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hjem 1 4 miesiące temuocena: 75% 

  Stelmaszek tez był związany z Bac-Polem w przeszłości...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony