REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Strona 10 z 12
REKLAMA

To ważne w kontekście przejętych przez Spar 69 sklepów sieci Piotr i Paweł, głównie to sklepy własne.

Dzisiaj tak, ale w przyszłości zostaną przejęte przez naszych partnerów. W naszych rękach, chcemy zostawić jedynie kilkanaście sklepów wzorcowych. Natomiast docelowo chcemy znaleźć przedsiębiorców, którzy będą chcieli prowadzić z nami biznes – będąc właścicielami tego placówek w konkretnych lokalizacjach.

Rozumiem, że obecnie firma skupia się na restrukturyzacji i integracji biznesu, ale czy jednocześnie nie prowadzicie rozmów na temat ewentualnych akwizycji?

Nasz Dział Rozwoju prowadzi obecnie rozmowy dotyczące rozwoju sieci poprzez przyłączenia nowych podmiotów. Rozmawiamy z właścicielami pojedynczych sklepów, jak również chętnie rozmawiamy z przedsiębiorcami, którzy prowadzą lokalne sieci sklepów. Mamy dla nich kilka propozycji jak usprawnić ich biznes.

Rozumiem, że w obszarze waszych zainteresowań są nie tylko małe sieci liczące klika sklepów, ale takie które mają ich znacznie więcej, np. 40.

Tak. Jesteśmy otwarci na tego typu rozwiązania. W grę wchodzi także współpraca z jeszcze większymi podmiotami, których przynajmniej kilka działa obecnie na polskim rynku. Dopuszczamy wszelkie rozwiązania i nie odrzucamy również ewentualnych transakcji. To oczywiste, gdyż po takim ewentualnym podpisaniu dużej umowy stworzymy na rynku zupełnie nową wartość.

Stać was na kolejne przejęcia?

Nasz inwestor, czyli the SPAR Group, daje nam komfort odnalezienia się w każdej sytuacji. Jeśli przedstawimy koncepcję dotyczącą konkretnej inwestycji, a propozycja będzie dobrze uzasadniona i pokażemy w jakiej perspektywie zainwestowane fundusze wrócą do firmy proponując, to nie mam wątpliwości, że zostanie to bardzo poważnie rozważone.

Znamy rynek, wiemy ile możemy zainwestować, jesteśmy w stanie skutecznie oszacować wartość firm działających na rynku, a także skalkulować stopę zwrotu z inwestycji. Mamy ogromny komfort, w przeciwieństwie do innych podmiotów w Polsce, którzy nie mają takiego komfortu i swobody w kreowaniu różnych scenariuszy rozwoju firmy.

Spar dopuszcza różne formy współpracy od sieci partnerskiej, bycie udziałowcem, czy pełne przejęcie? Czy the SPAR Group, jako spółka giełdowa dopuszcza zakup dużej sieci sklepów w zamian akcje spółki matki?

Tak jak wspominałem, jesteśmy w komfortowej sytuacji, niezależnie od tego, czy chcemy przejąć/kupić dwa sklepy, czy negocjować przejęcie podmiotów rodzinnych liczących 40 lub więcej sklepów. Dotyczy to także różnych koncepcji związanych z aktywami innych sieci, które są obecne w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WSS 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Generalnie to zarząd PiP i jednocześnie Wasz Sklep Spar (praktycznie ten sam skład zarządu:-)) w zaproszeniu do ukladu z wierzycielami - totalnie obnażył się w kwestii swojego dotychczasowego antysukcesu i fiaska sanacji (permanentne złe zarządzanie spółką i sklepami) oraz z zamiarów przyszłych "inwestorów" wobec dostawców i wynajmujących. Z pisma wynika, że PiP jest pusty jak bęben i podobnie Wasz Sklep Spar wspierany pożyczkami Wójka Grahama. Jak pójdzie coś nie tak i Wujek się obrazi... to wszyscy znowu zostaną na lodzie... Ci sami ludziei "położyli" PiP w restrukturyzacji mając kolejne, bieżące długi i nadszarpniętą reputację nierzetelnych kupców oraz z drugiej strony Ci sami ludzie siadają teraz z kontrahentami, których chcą w 90% okraść i dalej zaproponować współpracę jako Spar (w Polsce to fenomen, bo są już dwa działające Spary...z tym, że afrykański dalej nieformalnie). Pan Syller powinien w takim razie zmienić już wyświechtany slogan na "We pay 10% on time,the rest sometime"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowy 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Piotr i Paweł robi jakieś 50-60mln miesięcznie w 65 sklepach Wiec mówimy tu o sieci która generuje obrót na poziomie 1% Biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 4 miesiąc temuocena: 33% 

  A ile obrotu ten nowy Spar robi teraz w Polsce, bo z mojej wiedzy daleko im do miliarda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 40% 

  Kupiliście firmę za 1euro wiec długi będą spłacone do zera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Towar chcą za podanie ręki hee

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekspert 1 miesiąc temuocena: 56% 

  Ale po co redakcja promuje tego Pana , powtarzając wywiad i wrzucając na stronę główną!Reklama tego ze beda płacić w terminie czy ze w ogóle beda płacić?Rozumiem ze teraz inwestor wrzucił pare złoty i Pan Tomasz się lansuje, co będzie jak pieniądze zainwestowane się skończą?Blue City to narazie żadna rewelacji do wyników finansowych na plus w tej lokalizacji dużo jeszcze brakuje!Na dziś cały czas nie ma Spar za bardzo nic do zaoferowania kilka tysięcy indeksów w Magazynie w cenach dużo większych niż np. w lokalnych hurtowniach lub Eurocashu. Zobaczymy za 6-9 miesięcy jak będzie z tym "We always pay on time, not some time"Powiedzcie jakie straty są za 2019r , jakie lfl na sklepach?Komuś się wydaje że marką Spar zwojuje rynek FMCG w Polsce..hihihih skończy się w optymistycznej wersji na 100 mizernych sklepach bo wyposażenie to nie wszystko co przyciąga klienta i obrotach max 1.5mld zł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony