REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Strona 12 z 12
REKLAMA

Macie w planach uruchamianie nowych magazynów?

Tak, nowe centrum logistyczne ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury w ramach Piotr i Paweł. Rozbudowa i wspieranie sieci detalicznej w Polsce to priorytetowy projekt the SPAR Group. Zakładamy dokonanie znacznych inwestycji, w tym także uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego dla partnerów detalicznych. Terminowe dostawy produktów z magazynów centralnych sieci do sklepów są dla nas kluczowe, dlatego szukamy miejsca dobrze skomunikowanego i z dużymi możliwościami logistycznymi.

Piotr i Paweł miał jeszcze dwa magazyny?

Tak, strategiczny magazyn w Gnatowicach i dedykowany e-commerce obiekt w Ożarowie pod Warszawą. W naszym przypadku mówimy raczej o uruchomieniu takiego magazynu jak ten, który działał w Gnatowicach. Rzeczywiście miał on wymiar strategiczny i miał zaspokoić potrzeby rozwojowe całej sieci. Jest to nasz wkład jako inwestora, który pokazuje, że wierzy w projekt i rozumie w jaki sposób powinien być rozwijany system logistyczny. Magazyn w Koninku i wypełnienie go towarem, w wolumenie ok. 7.500 produktów, to oczywiście baza do dalszych działań.

Jak ma wyglądać system logistyczny Grupy Spar w Polsce?

Kolejny etap, po wypełnieniu towarem magazynu w Koninku, to otwarcie kolejnego magazynu. Nad tym jak ma wyglądać docelowo system logistyczny dla sieci Spar w Polsce pracujemy teraz z zespołem the SPAR Group. W tej chwili mogę powiedzieć, że będzie on obejmował na pewno dwa, a w dalszej przyszłości 3 magazyny.

Gdzie? Pod Poznaniem magazyn już działa, teraz czas na okolice Warszawy, Śląsk, Bydgoszcz?

Obecnie w grę wchodzą dwie lokalizacje. Pierwsza to jest szeroko rozumiany pas między Warszawą, a Łodzią. Drugi magazyn może powstać w aglomeracji katowickiej lub okolicach Krakowa, a swoim zasięgiem obejmie południe Polski.

Który powstanie jako pierwszy?

Jesteśmy na etapie wyboru lokalizacji, analizujemy możliwości przyłączenia nowych – więc trudno o 100 proc. pewność. Teraz pracujemy intensywnie, analizując możliwości przyłączenia nowych partnerów. Chcemy im dać możliwość współpracy.

Co stanie się ze sklepem internetowym sieci Piotr i Paweł?

W najlepszych latach ten e-sklep w Warszawie był rentowny. Nawet jeśli była to minimalna rentowność – to pokazuje, że można efektywnie prowadzić sklep internetowy i dostarczać produkty świeże. To są dwie rzeczy, które stanowią barierę rozwoju sprzedaży żywności przez internet. Dzisiaj przeszkodą dla rozwoju e-grocery są koszty dostaw, a także brak pomysłu w jaki sposób efektywnie serwisować i dostarczać produkty świeże, tak, aby klient chciał je kupować online. W Warszawie w dużej mierze udało się to zrobić. Musimy więc odbudować pozycję e-sklepu w stolicy, a także znaleźć skuteczną formułę e-sprzedaży, którą będzie można stosować w innych miastach.

Rozmawiał Łukasz Stępniak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WSS 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Generalnie to zarząd PiP i jednocześnie Wasz Sklep Spar (praktycznie ten sam skład zarządu:-)) w zaproszeniu do ukladu z wierzycielami - totalnie obnażył się w kwestii swojego dotychczasowego antysukcesu i fiaska sanacji (permanentne złe zarządzanie spółką i sklepami) oraz z zamiarów przyszłych "inwestorów" wobec dostawców i wynajmujących. Z pisma wynika, że PiP jest pusty jak bęben i podobnie Wasz Sklep Spar wspierany pożyczkami Wójka Grahama. Jak pójdzie coś nie tak i Wujek się obrazi... to wszyscy znowu zostaną na lodzie... Ci sami ludziei "położyli" PiP w restrukturyzacji mając kolejne, bieżące długi i nadszarpniętą reputację nierzetelnych kupców oraz z drugiej strony Ci sami ludzie siadają teraz z kontrahentami, których chcą w 90% okraść i dalej zaproponować współpracę jako Spar (w Polsce to fenomen, bo są już dwa działające Spary...z tym, że afrykański dalej nieformalnie). Pan Syller powinien w takim razie zmienić już wyświechtany slogan na "We pay 10% on time,the rest sometime"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowy 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Piotr i Paweł robi jakieś 50-60mln miesięcznie w 65 sklepach Wiec mówimy tu o sieci która generuje obrót na poziomie 1% Biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 4 miesiąc temuocena: 33% 

  A ile obrotu ten nowy Spar robi teraz w Polsce, bo z mojej wiedzy daleko im do miliarda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 40% 

  Kupiliście firmę za 1euro wiec długi będą spłacone do zera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Towar chcą za podanie ręki hee

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekspert 1 miesiąc temuocena: 56% 

  Ale po co redakcja promuje tego Pana , powtarzając wywiad i wrzucając na stronę główną!Reklama tego ze beda płacić w terminie czy ze w ogóle beda płacić?Rozumiem ze teraz inwestor wrzucił pare złoty i Pan Tomasz się lansuje, co będzie jak pieniądze zainwestowane się skończą?Blue City to narazie żadna rewelacji do wyników finansowych na plus w tej lokalizacji dużo jeszcze brakuje!Na dziś cały czas nie ma Spar za bardzo nic do zaoferowania kilka tysięcy indeksów w Magazynie w cenach dużo większych niż np. w lokalnych hurtowniach lub Eurocashu. Zobaczymy za 6-9 miesięcy jak będzie z tym "We always pay on time, not some time"Powiedzcie jakie straty są za 2019r , jakie lfl na sklepach?Komuś się wydaje że marką Spar zwojuje rynek FMCG w Polsce..hihihih skończy się w optymistycznej wersji na 100 mizernych sklepach bo wyposażenie to nie wszystko co przyciąga klienta i obrotach max 1.5mld zł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony