REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Strona 5 z 12
REKLAMA

Piotr i Paweł był specjalistą od kategorii produktów świeżych.

To prawda. W dodatku sieć ma bardzo sprawny system logistyczny pod kątem obsługi tej kategorii produktów. Produkty świeże zawsze były absolutnym priorytetem w Piotrze i Pawle i w związku z tym system logistyczny, który został stworzony, jest nastawiony na ich obsługę, szczególnie jeśli chodzi o kontrolę jakości. Z punktu widzenia budowy systemów partnerskich partner detaliczny, który przystępuje do systemu, mówi tak: „Wy sprzedajecie produkty świeże, rozumiem, że to, co przyjeżdża do mnie, jest starannie przez was wyselekcjonowane”. My mówimy: „Tak. Ponieważ kontrola jakości produktów świeżych, które się pojawiają w sieci, które wjeżdżają do magazynu dystrybucyjnego, jest bardzo restrykcyjna”. Jeżeli jest powiedziane, że to ma być pomidor w określonym kalibrze, to do systemu nie jest wpuszczany żaden pomidor, który nie spełnia określonych w umowie kryteriów. Gros dostawców, którzy pracowali z Piotrem i Pawłem, wie o tych wymaganiach, oni są przyzwyczajeni do określonego standardu. Zresztą z tego zawsze słynął Piotr i Paweł – ludzie specjalnie jeździli do sklepów tej sieci z pełną świadomością, że owoce i warzywa, świeży nabiał, mięso i ryby, zawsze były najlepszej jakości. I to jest coś, na czym się będziemy teraz odbudowywać. Piotr i Paweł zbudował w tych lokalizacjach, w których był mocny, swoją przewagę konkurencyjną. My chcemy dorzucić nasze doświadczenie i uważamy, że konsument dostrzeże, że dobre wróciło. Teraz już na dobre

Firma podpisała kontrakty ze 150 dostawcami, plany są znacznie bardziej ambitne.

Mamy już umowy z ponad 300 dostawcami. I ta liczba szybko rośnie.

Sygnalizowaliście, że chcecie mieć w bazowej ofercie produkty 500 dostawców i ponad 6000 produktów? Rozumiem, ze w tym roku to będzie zrobione?

Bezwzględnie. Nasz target jest bardzo ambitny. Chcemy trwale mieć w naszych magazynach 7500 najlepiej rotujących produktów w tym roku.

To baza, a co dalej?

To już będzie praca na asortymencie. Chcielibyśmy mieć nie jedną markę tuńczyka w puszce, tylko np. trzech dostawców. To też ma nas wyróżniać w stosunku do dyskontów. Dyskonty z racji modelu biznesowego mają zdecydowanie węższy asortyment.

Ile czasu zajmie proces restrukturyzacji i integracji struktury firmy? Kiedy zostanie sfinalizowany?

Sądzę, że proces integracji zakończymy w ciągu pół roku. Gdy zostanie zamknięty, to będziemy gotowi do dalszego rozwoju. Wszystkie procesy zostaną przez nas zweryfikowane, zostaną odbudowane te elementy, które stanowiły dużą wartość w Piotrze i Pawle. Niektóre zostaną na tyle przepracowane, żeby wzmocnić ich efektywność – mam tu na myśli m.in. ofertę marki własnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WSS 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Generalnie to zarząd PiP i jednocześnie Wasz Sklep Spar (praktycznie ten sam skład zarządu:-)) w zaproszeniu do ukladu z wierzycielami - totalnie obnażył się w kwestii swojego dotychczasowego antysukcesu i fiaska sanacji (permanentne złe zarządzanie spółką i sklepami) oraz z zamiarów przyszłych "inwestorów" wobec dostawców i wynajmujących. Z pisma wynika, że PiP jest pusty jak bęben i podobnie Wasz Sklep Spar wspierany pożyczkami Wójka Grahama. Jak pójdzie coś nie tak i Wujek się obrazi... to wszyscy znowu zostaną na lodzie... Ci sami ludziei "położyli" PiP w restrukturyzacji mając kolejne, bieżące długi i nadszarpniętą reputację nierzetelnych kupców oraz z drugiej strony Ci sami ludzie siadają teraz z kontrahentami, których chcą w 90% okraść i dalej zaproponować współpracę jako Spar (w Polsce to fenomen, bo są już dwa działające Spary...z tym, że afrykański dalej nieformalnie). Pan Syller powinien w takim razie zmienić już wyświechtany slogan na "We pay 10% on time,the rest sometime"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowy 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Piotr i Paweł robi jakieś 50-60mln miesięcznie w 65 sklepach Wiec mówimy tu o sieci która generuje obrót na poziomie 1% Biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 4 miesiąc temuocena: 33% 

  A ile obrotu ten nowy Spar robi teraz w Polsce, bo z mojej wiedzy daleko im do miliarda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 40% 

  Kupiliście firmę za 1euro wiec długi będą spłacone do zera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Towar chcą za podanie ręki hee

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekspert 1 miesiąc temuocena: 56% 

  Ale po co redakcja promuje tego Pana , powtarzając wywiad i wrzucając na stronę główną!Reklama tego ze beda płacić w terminie czy ze w ogóle beda płacić?Rozumiem ze teraz inwestor wrzucił pare złoty i Pan Tomasz się lansuje, co będzie jak pieniądze zainwestowane się skończą?Blue City to narazie żadna rewelacji do wyników finansowych na plus w tej lokalizacji dużo jeszcze brakuje!Na dziś cały czas nie ma Spar za bardzo nic do zaoferowania kilka tysięcy indeksów w Magazynie w cenach dużo większych niż np. w lokalnych hurtowniach lub Eurocashu. Zobaczymy za 6-9 miesięcy jak będzie z tym "We always pay on time, not some time"Powiedzcie jakie straty są za 2019r , jakie lfl na sklepach?Komuś się wydaje że marką Spar zwojuje rynek FMCG w Polsce..hihihih skończy się w optymistycznej wersji na 100 mizernych sklepach bo wyposażenie to nie wszystko co przyciąga klienta i obrotach max 1.5mld zł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony