REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Strona 6 z 12
REKLAMA

Pół roku, czyli …

Od września do stycznia, może do lutego 2020 r. Drugi i trzeci kwartał br. był okresem bardzo intensywnej pracy. Sądzę, że w drugim kwartale przyszłego roku będzie widać pierwsze efekty naszych działań. Nie będziemy wtedy musieli opowiadać o tym co robimy, a będziemy mogli pokazać realne efekty naszej pracy.

Kilka miesięcy temu the SPAR Group miał spotkanie z franczyzobiorcami Spar Polska. Czy w trakcie tego spotkania właściciele sklepów zadeklarowali chęć przejścia pod skrzydła spółki Wasz Sklep Spar?

W kwietniu br. spotkaliśmy się, na zaproszenie właścicieli sklepów z aktualnymi SPAR Polska. Zaprezentowaliśmy wtedy naszą ofertę, pokazaliśmy jak chcemy kształtować nasze relacje z potencjalnymi partnerami. Naszym zadaniem są dwa podstawowe założenia, które będą miały wpływ na kształt naszej przyszłej współpracy. Po pierwsze, to pełna dobrowolność, brak przymusu współpracy. A po drugie rzetelne sposoby rozliczeń między franczyzodawcą a franczyzobiorcą, które są proste do zdefiniowania. Przyjęliśmy zasadę, że są one funkcją obrotu detalicznego – nie ma prostszego parametru dla właściciela sklepu, niż jego własny obrót detaliczny (wszakże ten parametr raportuje do urzędu skarbowego). Nie ma znaczenia, czy będzie to wielkość retro. To jest kwestia do wypracowania. Najważniejsza jest przejrzystość systemu. To ewenement, jeśli chodzi o rozwiązania w polskich systemach partnerskich – gdzie z reguły te rozliczenia są bardzo zagmatwane. U nas to jest proste i jasne dla obu stron.

Ilu właścicieli sklepów zadeklarowało chęć kooperacji ze Spar Group?

Rozmawiałem wtedy z franczyzobiorcami, którzy zarządzają ok. 150 sklepami, którzy powiedzieli, że chcą w przyszłości pracować z nami i chcą używać znak SPAR. Jestem optymistą i sądzę, że z tych 150 sklepów przystąpi do nas może 100. Oczywiście dopiero wtedy, gdy będzie taka prawna możliwość, więc będzie to proces wielomiesięczny.

Część umów pomiędzy Bać-pol a partnerami detalicznymi została podobno skutecznie rozwiązana. To oznacza, że już wkrótce dowiemy się ilu franczyzobiorców przejdzie do Spar Group? Czyli jest szansa, że w przyszłym roku sieć Spar uruchomi ok. 100 nowych sklepów?

Tak, słyszałem także te pogłoski, że umowy rozwiązało kilkadziesiąt sklepów. Słyszałem również, że były to największe sklepy. Należy jednak przypomnieć, że umowy miały półroczne okresy wypowiedzenia i mają klauzule konkurencyjne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WSS 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Generalnie to zarząd PiP i jednocześnie Wasz Sklep Spar (praktycznie ten sam skład zarządu:-)) w zaproszeniu do ukladu z wierzycielami - totalnie obnażył się w kwestii swojego dotychczasowego antysukcesu i fiaska sanacji (permanentne złe zarządzanie spółką i sklepami) oraz z zamiarów przyszłych "inwestorów" wobec dostawców i wynajmujących. Z pisma wynika, że PiP jest pusty jak bęben i podobnie Wasz Sklep Spar wspierany pożyczkami Wójka Grahama. Jak pójdzie coś nie tak i Wujek się obrazi... to wszyscy znowu zostaną na lodzie... Ci sami ludziei "położyli" PiP w restrukturyzacji mając kolejne, bieżące długi i nadszarpniętą reputację nierzetelnych kupców oraz z drugiej strony Ci sami ludzie siadają teraz z kontrahentami, których chcą w 90% okraść i dalej zaproponować współpracę jako Spar (w Polsce to fenomen, bo są już dwa działające Spary...z tym, że afrykański dalej nieformalnie). Pan Syller powinien w takim razie zmienić już wyświechtany slogan na "We pay 10% on time,the rest sometime"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowy 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Piotr i Paweł robi jakieś 50-60mln miesięcznie w 65 sklepach Wiec mówimy tu o sieci która generuje obrót na poziomie 1% Biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 4 miesiąc temuocena: 33% 

  A ile obrotu ten nowy Spar robi teraz w Polsce, bo z mojej wiedzy daleko im do miliarda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 40% 

  Kupiliście firmę za 1euro wiec długi będą spłacone do zera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Towar chcą za podanie ręki hee

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekspert 1 miesiąc temuocena: 56% 

  Ale po co redakcja promuje tego Pana , powtarzając wywiad i wrzucając na stronę główną!Reklama tego ze beda płacić w terminie czy ze w ogóle beda płacić?Rozumiem ze teraz inwestor wrzucił pare złoty i Pan Tomasz się lansuje, co będzie jak pieniądze zainwestowane się skończą?Blue City to narazie żadna rewelacji do wyników finansowych na plus w tej lokalizacji dużo jeszcze brakuje!Na dziś cały czas nie ma Spar za bardzo nic do zaoferowania kilka tysięcy indeksów w Magazynie w cenach dużo większych niż np. w lokalnych hurtowniach lub Eurocashu. Zobaczymy za 6-9 miesięcy jak będzie z tym "We always pay on time, not some time"Powiedzcie jakie straty są za 2019r , jakie lfl na sklepach?Komuś się wydaje że marką Spar zwojuje rynek FMCG w Polsce..hihihih skończy się w optymistycznej wersji na 100 mizernych sklepach bo wyposażenie to nie wszystko co przyciąga klienta i obrotach max 1.5mld zł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony