REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar (fot. materiały prasowe)

Strona 8 z 12
REKLAMA

Oficjalnie sieć Piotr i Paweł liczy 70 sklepów, wydaje się, że jest ich jednak mniej?

W tym roku zarząd Piotra i Pawła podał liczbę 69 sklepów. O tym czy finalnie będzie ich tyle zdecydują prowadzone obecnie negocjacje dotyczące warunków umów najmu powierzchni handlowych. Mam nadzieję, że ta liczba zostanie szybko zwiększona. Mamy sygnały z rynku, że kilka lokalizacji, w których działały sklepy sieci Piotr i Paweł, były by ponownie do przejęcia.

Jesteście zainteresowani?

Tak. Oczywiście na nowych zasadach. Okazało się, że operatorzy, którzy tam weszli na miejsce sklepów Piotr i Paweł, nie radzą sobie w nich wystarczająco dobrze lub też współpraca nowego najemcy z wynajmującym nie układa się tak dobrze, jak powinna. Nie mogę w tej chwili nic deklarować, ale jest to jeden z realnych scenariuszy rozwoju sieci. Jeśli będziemy w stanie wrócić do dwóch, czy trzech lokalizacji, to będziemy zadowoleni. To pokazuje, że Spar jako nowy inwestor Piotra i Pawła, ze swoimi świetnymi ratingami, budzi zaufanie po stronie deweloperów i właścicieli obiektów handlowych. Podsumowując, negocjacje możemy zakończyć mniejszą liczbą sklepów, ale może wydarzyć się, że będzie ich więcej niż 70.

Ambicje są znacznie większe. Budowa skali na polskim rynku będzie dla Spar Group priorytetem?

Oczywiście, ale nie chciałbym budować scenariuszy na przyszłość. Natomiast muszę podkreślić, że widzimy bardzo duży potencjał integracyjny polskiego rynku, który jest ciągle mocno rozdrobniony i działa na nim wiele niewielkich sieci handlowych, które można skonsolidować. Jesteśmy pewni, że będziemy w stanie ten potencjał wykorzystać i zbudować satysfakcjonującą skalę projektu w ciągu najbliższych kilku lat. Przy czym miejmy świadomość, że 69 sklepów, że to dopiero początek. Nasze plany rozwoju obejmują nie tylko sieć sklepów, ale także logistykę. Dzisiaj mamy jedno centrum logistyczne w Koninku pod Poznaniem, które w dość krótkiej perspektywie osiągnie niemal 100 proc. wydajności obsługując jedynie sieć sklepów, które działają obecnie pod szyldem Piotra i Pawła. Musimy bardzo szybko zdecydować o uruchomieniu kolejnego centrum dystrybucyjnego, które pozwoli nam na efektywną obsługę przejmowanych podmiotów. Bez odpowiedniej logistyki nie będziemy w stanie tego zrobić.

Chciałbym wrócić do kwestii ekspansji i przejęć. W jednym z komunikatów pojawia się sformułowanie „Międzynarodowy potencjał marki daje możliwość szybkiego rozwoju”. O jakim potencjale i jakim szybkim rozwoju Spar mówi? Jaki jest plan na przyszły rok?

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~WSS 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Generalnie to zarząd PiP i jednocześnie Wasz Sklep Spar (praktycznie ten sam skład zarządu:-)) w zaproszeniu do ukladu z wierzycielami - totalnie obnażył się w kwestii swojego dotychczasowego antysukcesu i fiaska sanacji (permanentne złe zarządzanie spółką i sklepami) oraz z zamiarów przyszłych "inwestorów" wobec dostawców i wynajmujących. Z pisma wynika, że PiP jest pusty jak bęben i podobnie Wasz Sklep Spar wspierany pożyczkami Wójka Grahama. Jak pójdzie coś nie tak i Wujek się obrazi... to wszyscy znowu zostaną na lodzie... Ci sami ludziei "położyli" PiP w restrukturyzacji mając kolejne, bieżące długi i nadszarpniętą reputację nierzetelnych kupców oraz z drugiej strony Ci sami ludzie siadają teraz z kontrahentami, których chcą w 90% okraść i dalej zaproponować współpracę jako Spar (w Polsce to fenomen, bo są już dwa działające Spary...z tym, że afrykański dalej nieformalnie). Pan Syller powinien w takim razie zmienić już wyświechtany slogan na "We pay 10% on time,the rest sometime"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowy 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Piotr i Paweł robi jakieś 50-60mln miesięcznie w 65 sklepach Wiec mówimy tu o sieci która generuje obrót na poziomie 1% Biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 4 miesiąc temuocena: 33% 

  A ile obrotu ten nowy Spar robi teraz w Polsce, bo z mojej wiedzy daleko im do miliarda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 40% 

  Kupiliście firmę za 1euro wiec długi będą spłacone do zera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Towar chcą za podanie ręki hee

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ekspert 1 miesiąc temuocena: 56% 

  Ale po co redakcja promuje tego Pana , powtarzając wywiad i wrzucając na stronę główną!Reklama tego ze beda płacić w terminie czy ze w ogóle beda płacić?Rozumiem ze teraz inwestor wrzucił pare złoty i Pan Tomasz się lansuje, co będzie jak pieniądze zainwestowane się skończą?Blue City to narazie żadna rewelacji do wyników finansowych na plus w tej lokalizacji dużo jeszcze brakuje!Na dziś cały czas nie ma Spar za bardzo nic do zaoferowania kilka tysięcy indeksów w Magazynie w cenach dużo większych niż np. w lokalnych hurtowniach lub Eurocashu. Zobaczymy za 6-9 miesięcy jak będzie z tym "We always pay on time, not some time"Powiedzcie jakie straty są za 2019r , jakie lfl na sklepach?Komuś się wydaje że marką Spar zwojuje rynek FMCG w Polsce..hihihih skończy się w optymistycznej wersji na 100 mizernych sklepach bo wyposażenie to nie wszystko co przyciąga klienta i obrotach max 1.5mld zł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony