REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

(fot. materiały prasowe)

W najnowszym raporcie Ecommerce & Digital Ecosystem Management firmy PlanetRetail RNG znajdujemy zestawienie 10 wiodących pod względem przychodów detalistów świata. Trzy firmy z czołowej czwórki to biznesy e-commerce. Raport zawiera też prognozę, jak ten ranking będzie wyglądał w roku 2022.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

W ciągu najbliższych pięciu lat należy się spodziewać szybkiego wzrostu skali działalności detalistów e-commerce. Zmieni to układ sił w globalnym detalu. Przede wszystkim zmieni się lider – w perspektywie pięciu lat Walmart, od piętnastu lat niekwestionowany lider sprzedaży detalicznej, straci miejsce na najwyższym stopniu podium na rzeczy chińskiego serwisu e-commerca Alibaba.

W 2022 r. trzej najwięksi gracze na rynku online – Alibaba, Amazon oraz drugi chiński gigant JD.com – łącznie odpowiadać będą za 15 proc. globalnej sprzedaży detalicznej. Te trzy firmy będą też łącznie generować 32 proc. światowych wzrostów sprzedaży.

Ten trend pokazuje wyraźnie, jak kluczowe dla przyszłości sieci detalicznych jest rozwijanie e-commerce i kompetencji cyfrowych. Tradycyjni detaliści będą się musieli mierzyć z rosnącym naporem konkurencyjnym ze strony różnych operatorów, stosujących zróżnicowane modele biznesowe.

Tę prawdę jako jeden z pierwszych zrozumiał Walmart, który szybko zmienia swoją strategię inwestycyjną, mi.n. w reakcji na kolejne posunięcia Amazona, takie jak przejęcie sieci Whole Foods Market. Koncern stawia sobie obecnie za główny cel szybki rozwój sprzedaży w kanałach cyfrowych.

Źródło: Planet Retail, Ecommerce & Digital Ecosystem Management

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony