REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

25 stycznia 2020, 08:15

(fot. materiały prasowe, wiadomoscihandlowe.pl)

To był tydzień... kar w handlu. Najpierw Komisja Nadzoru Finansowego ukarała finansowo dwóch byłych członków Alma Marketu, a później UOKiK wlepił karę sieci Dino. Czym jeszcze żyła branża w minionych dniach?

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

1. Carrefour Polska z bardzo mocnym wzrostem sprzedaży. Polski odział sieci z najlepszym wynikiem wśród europejskich rynków Grupy
Carrefour zanotował w IV kwartale 2019 r. wzrost sprzedaży LfL o 3,1 proc. W tym okresie spółki z grupy francuskiego detalisty wypracowały obrót w wysokości ponad 21 mld euro.

2. Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash: Chcemy stworzyć największą w Polsce sieć supermarketów pod marką Delikatesy Centrum
- Detal ma olbrzymie znaczenie dla naszej przyszłości, dlatego tak mocno inwestujemy w tym obszarze, budując swoją pozycję i kompetencje - mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash.

3. Dino Polska ukarane przez UOKiK za przejęcie sklepów bez zgody urzędu!
Sieć supermarketów Dino Polska przejęła bez zgody część mienia spółki Domex-Kuśnierek - twierdzi UOKiK. Urząd nałożył na spółkę karę finansową w wysokości 100 tys. zł.

4. KNF ukarała finansowo byłych członków zarządu Alma Market, w tym Jerzego Mazgaja!
Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe na dwóch byłych członków zarządu spółki Alma Market, prowadzącej sieć sklepów Delikatesy Alma. Na Jerzego Mazgaja, byłego prezesa Almy, nałożona została kara w wysokości 100 tys. zł. Z kolei były wiceprezes spółki, Mariusz Wojdon, ukarany został na kwotę 80 tys. zł.

5. PGS do końca roku chce mieć 700 sklepów. Powstaną nowe Top Markety
Sieć franczyzowa Polska Grupa Supermarketów planuje dalszy rozwój i utrzymanie obecnego tempa przychodów w 2020 roku. Dziś pod parasolem PGS funkcjonuje ponad 600 placówek, należących do prywatnych przedsiębiorców. Cele rozwoju w najbliższych latach są ambitne.

6. Niemieckie dyskonty dominują europejski handel. Aldi wychodzi na 2. miejsce, po Grupie Schwarz
Wstępne dane o sprzedaży w 2019 r. ujawniają dość sensacyjną informację. Niemiecka sieć Aldi po raz pierwszy w historii wyprzedziła pod względem sprzedaży zarówno Tesco, jak i Carrefoura. Dyskonter w ubiegłym roku ustąpił pola tylko Grupie Schwarz, właścicielowi sieci Lidl i Kaufland.

7. Sanacja sieci Piotr i Paweł. Już 21 lutego głosowanie nad układem z wierzycielami!
Sędzia-komisarz zatwierdził spisy wierzytelności i plany restrukturyzacyjne w ramach postępowania sanacyjnego we wszystkich trzech spółkach tworzących sieć supermarketów Piotr i Paweł, czyli spółkach: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~PACO 2 2 miesiące temuocena: 50% 

  Tylko szkda ze w euroceshu ludzi się nie szanuję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  A Aldi w Polsce (niestety) nadal z 3 sklepami na krzyż.. To świetne sklepy ale nie rozumiem braku ich ekspansji. Rocznie otwierają mniej niż stokrotka tygodniowo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony