REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

29 lutego 2020, 08:48

Miniony tydzień był z pewnością gorący w sieci Żabka, przeciwko której głos podnieśli byli ajenci. Tesco sprzedaje nieruchomości, Aldi zmierza ku połączeniu, a Kaufland obniża na stałe ceny 3000 produktów.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

1. Żabka chce rozmawiać z zadłużonymi franczyzobiorcami: Sąd to ostateczność!

Poniżej 8 proc. franczyzobiorców odeszło z sieci Żabka w roku 2019, a  połowa z nich zamknęła współpracę z operatorem z zadłużeniem sięgającym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 1944 z 4200 franczyzobiorców Żabki prowadzi sklepy sieci dłużej niż trzy lata.

2. Ustawa regulująca franczyzę w handlu coraz bardziej prawdopodobna

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik spotkał się 11 lutego z franczyzobiorcami prowadzącymi sklepy i rozmawiał z nimi "o patologiach związanych z umowami franczyzy".

3. Aldi Nord i Aldi Sud po sześciu dekadach chcą się ponownie połączyć! Powstanie gigant handlowy

Według doniesień niemieckiej mutacji portalu Manager Magazine, dwie siostrzane firmy Aldi Nord i Aldi Sud aktywnie realizują plan połączenia sił. Detaliści jak zwykle w takich sytuacjach zaprzeczają, ale nie da się ukryć ich coraz bliższej współpracy – informuje portal Retail Detail.

4.Jan Krzysztof Ardanowski na Kongresie Mięsnym: Nie dajmy sobie wmówić, że mięso jest złe!

– Produkcja mięsna zaczyna być skomplikowana. Rolnictwo było niegdyś uważane za działalność dobrą i szlachetną, a nagle się okazuje, że dla znacznej części społeczeństwa rolnicy są wrogami przyrody czy Ziemi. Że właściwie są barbarzyńcami, którzy powinni się wstydzić tego, co robią – mówił na Kongresie Mięsnym 2020 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

5. Tesco sprzedaje trzy nieruchomości deweloperowi Echo Investment

Trzy spółki z grupy kapitałowej Echo Investment podpisały umowy przedwstępne zakupu nieruchomości należących do Tesco Polska, zlokalizowanych w Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

6. Specjał tworzy Market Plus. Nowe koncepty, co-branding, czy coś innego?

Grupa Specjał stara się o rejestrację znaków towarowych Livio Market Plus, Rabat Detal Market Plus, Nasz Sklep Premium Market Plus oraz kilku podobnych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Firma nie zdradza jednak swoich planów w tym zakresie.

7. Franczyzobiorcy Spar wybierają partnera. Kto przejdzie do Spar Group, kto zostanie z Bać-Polem?

Do końca miesiąca franczyzobiorcy prowadzący sklepy Spar muszą zdecydować, czy zamierzają podtrzymać współpracę ze Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC (Bać-Pol), czy może przejdą pod skrzydła Spar Group z RPA (Wasz Sklep Spar) - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony