REKLAMAMLEKOVITA - Życzenia 2020 - Baner Główny (10-13.04.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl/materiały prasowe)

Sieci Topaz i SPS Handel chcą wspólnie negocjować z dostawcami. Firmy złożyły do UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie spółki zakupowej, która działać będzie pod nazwą Polska Grupa Detalistów (PGD).

REKLAMA

Firma z Sokołowa Podlaskiego Paczóski Zbigniew Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Topaz” oraz warszawska spółka SPS Handel SA złożyły w UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie wspólnej firmy, która będzie się zajmować zakupami dla obu sieci. Nowy podmiot będzie nosił nazwę Polska Grupa Detalistów i będzie działał jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wniosek wpłynął do UOKiK 23 maja i jest obecnie w trakcie rozpoznania.

Grupy Topaz oraz Polfood – do której należy SPS – prowadzą hurtową oraz detaliczną sprzedaż artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku. Grupa Polfood prowadzi także za pośrednictwem spółki Melvit działalność w zakresie produkcji i dystrybucji mąki, kaszy, płatków, ryżu oraz tzw. zdrowych produktów zbożowych, a poprzez Zakłady Mięsne Pekpol firma zajmuje się przetwórstwem mięsnym.

W kontekście planowanej koncentracji warto wspomnieć, Topaz należał wraz z Bać-Polem, Piotrem i Pawłem oraz Polomarketem do grupy zakupowej Grupa Handlowa PL Plus, która miała być narzędziem integrującym polski handel i pomagającym mu w rywalizowaniu na równych warunkach z podmiotami międzynarodowymi. Projekt jednak nie powiódł się pod koniec stycznia 2018 r. spółka GH PL Plus postawiona została w stan likwidacji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony