REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Adam Uptas, Managing Director Greentree Group

Adam Uptas, Managing Director Greentree Group (fot. materiał partnera)

Strona 2 z 3
REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Co to jest polilaktyd? Czy inne firmy o podobnym profilu, również z niego produkują?

Polilaktyd jest to polimer kompostowalny uzyskiwany dziś z roślin. Nasze wyroby posiadające w swym składzie od 5% aż do 100% polilaktydu, mają normę Din Certco 13432:2002, co oznacza, że są kompostowalne. Ponadto nasze mieszanki skrobiowo-polilaktydowe posiadają również certyfikaty TUV OK COMPOST, co również potwierdza że odpad jaki powstaje po kompostowaniu nie jest absolutnie szkodliwy dla roślin. Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać niepodważalne zalety tego polimeru, zgłaszają się do nas firmy z pierwszej setki największych producentów chcących ograniczyć ilość plastiku wprowadzanego w opakowaniach. Pomagamy przeprojektować część opakowań nie tylko w kierunku recyklingu mechanicznego, ale również recyklingu organicznego – a tym właśnie jest kompostowanie. Spełniamy wszelkie wytyczne Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) oraz obniżamy wielkość odpadu, przez co dużo mniejsze dopłaty będą musiały być odprowadzane w ramach Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP). Jesteśmy często w stanie „odchudzić” ilość wprowadzanego plastiku nawet o 50%. Polimer, jakiego używamy oraz nasze mieszanki są całkowicie biokompostowalne, co stanowi bezapelacyjny plus takiego opakowania i świadczy dobrze o firmie, która nie boi się nowych rozwiązań.

Czy oprócz jednorazowych reklamówek, branża FMCG jest zainteresowana innymi produktami z Państwa oferty, np. talerzami, widelcami…?

Zdecydowanie tak. Ten rok w myśl dyrektywy SUP (Single Use Plastik) jest rokiem przejściowym. Jest to ostatni rok plastikowych produktów jednorazowych, a pierwszy rok pokazywania alternatywy BIO. W przyszłym roku będzie już tylko dostępna alternatywa. Mamy bardzo dużo zapytań, podpisujemy kolejne kontrakty z klientami na ten sezon. Kupcy dostrzegli tę konieczność i zasadność posiadania w swej ofercie BIO rozwiązań. Nie można dziś ignorować klienta. Dziś mamy zdecydowanie klienta świadomego, który sam jest w stanie przy półce dokonać wyboru. Pomijanie tego faktu w tym roku, wkrótce może odbić się negatywnie. W swojej ofercie posiadamy cały asortyment BIO.

Jakie sieci handlowe z Wami współpracują. Czy ich liczba się zwiększa?

Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów, ale dla wielu będzie to miłe zaskoczenie. Finalizujemy już trzy kontrakty a kilka jest obecnie procedowanych. Cieszy nas niezmiernie, że posiadamy coraz większą liczbę partnerów w rynku tradycyjnym jak i nowoczesnym. Potwierdza to tylko tezę o konieczności posiadania tego asortymentu już w tym roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Granulat 3 20 dni temu

  To chłop odkrył nowość. Pamiętacie reklamę Carrefour jak misio idzie z zieloną torbą do lasu. Biopolimery kompostowalne już od lat są dostępne. Społeczeństwo staje się zamożniejsze zatem i trend wraca. Ameryki to Up Tasek nie odkrył. Kolejny produkt na fali robienia pieniędzy na eko. Skrobia z ziemniaka, kukurydzy na torby ironia, a ludzie głodują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Granulat 2 20 dni temu

  To chłop odkrył nowość. Pamiętacie reklamę Carrefour jak misio idzie z zieloną torbą do lasu. Biopolimery kompostowalne już od lat są dostępne. Społeczeństwo staje się zamożniejsze zatem i trend wraca. Ameryki to Up Tasek nie odkrył. Kolejny produkt na fali robienia pieniędzy na eko. Skrobia z ziemniaka, kukurydzy na torby ironia, a ludzie głodują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Extruder 1 20 dni temu

  Świat głoduje a tu kukurydza uprawiana pod torby. Pogoń za pieniądzem a nie żadne eko. Wystarczy zając się recyklingiem w 100% uczciwie i świat będzie eko czysty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony