REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-13 kwietnia 2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl/AK)

W „Gazecie Wyborczej” ukazał się dziś tekst „Myślałam, że wyląduję w psychiatryku. Właściciele Żabek mają po 100 tys. zł długów”. Autorka przedstawia w nim historie osób, dla których współpraca z Żabką zakończyła się kłopotami finansowymi. Sieć Żabka odpowiada na zarzuty przedstawione w tekście i domaga się jego usunięcia. Jednocześnie nie wyklucza podjęcia kroków prawnych w stosunku do wydawcy gazety.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

We wtorek Maciej Konieczny wraz z innymi przedstawicielami Lewicy zorganizował w Sejmie konferencję prasową na temat sytuacji niektórych ajentów sieci Żabka. Na spotkanie zaproszono byłe ajentki Żabki. Parlamentarzyści zapowiedzieli, że zamierzają apelować o rozwiązanie przez państwo problemu, który powoduje olbrzymie długi byłych ajentów Żabki (obecnie sieć nie ma już ajentów, a jedynie franczyzobiorców - red.) wobec fiskusa. Zdaniem przedstawicieli Lewicy jest to problem "systemowy".

Poseł zacytował Annę Mendrok, która przez kilka lat prowadziła sklep sieci Żabka. Była ajentka stwierdziła, że "współpraca z Żabką oznacza pracę ponad siły, czasem po 17 godzin dziennie". Według Mendrok miało to wynikać z faktu, iż nie było jej stać na dodatkowego pracownika. - Po kilku latach mam 120 tys. długu i nic więcej - stwierdziła.

Wypowiedź kobiety oraz innych ajentów zacytowała w swoim materiale „Gazeta Wyborcza”. „Nie było mnie stać na pracownika, więc spędzałam w sklepie po 17 godzin dziennie. To był codzienny stres, presja i praca ponad siły. W efekcie mam 120 tys. długu i nic więcej. Kontaktują się ze mną osoby, które muszą zapłacić nawet 200 czy 300 tys. W Polsce mogą ich być nawet tysiące” – czytamy na łamach „GW”.

Dziennik cytuje także Agnieszkę Nowak, jedna z osób współzakładających stowarzyszenie: „Dysproporcja między prawami i obowiązkami franczyzobiorcy jest ogromna. Żabka wykorzystuje dominującą pozycję dużej firmy względem mikroprzedsiębiorcy”. Kobieta dodaje, że od lat franczyzobiorcy z całej Polski próbują zainteresować władze tą sprawą, poinformowali o sprawie m.in. minister Czerwińską, ministra Banasia, prokuratora Ziobrę, prezydenta Dudę, skarbówkę i UOKiK.

Sieć Żabka wysłała pismo do Jarosława Kurskiego, wicenaczelnego „Gazety Wyborczej”, w którym zarzuca dziennikarce nierzetelność, podnosząc m.in. zarzut, że teza, na której zasadza się cały materiał jest nieprawdziwa i nie ma odzwierciedlenia w faktach. „Współpraca z Panią Anną Mendrok została zakończona i nie wygenerowała  żadnego zadłużenia wobec spółki Żabka Polska” – informuje sieć. Co więcej, w liście przedstawiciele Żabki wskazują, że nie mieli możliwości odniesienia się do stawianych w tekście zarzutów, bo choć w artykule pojawia się stanowisko sieci, jest to jedynie odpowiedź na pytania wysłane do biura prasowego, a nie odniesienie do stawianych zarzutów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 282

 • 270
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (46)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Obywatel 46 miesiąc temu

  Posłuchajcie audycji w radio Lublin cisza w eterze, musicie wyszukać w google ponieważ administracja blokuje link. Temat dotyczy problemów franczyzobiorców. Audycja naprawdę warta przesłuchania, szczególnie dla osób których problem dotknął. Ukazała się 5.03.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uwalniam się 45 miesiąc temu

  Pracuje od 4 lat na umowie PZF, właśnie podjęłam decyzję o rezygnacji ze współpracy z siecią. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~goja 44 miesiąc temu

  Poszukuję ajenta, który wygrał z Żabką proszę o kontakt emailowy goja63@interia.pl. W mojej rodzinie jest osoba, która prowadziła Zabkę przez okres 4 miesięcy i po roku naliczono jej zadłużenie na ponad 90 tys.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wspinacz 43 miesiąc temu

  Smutno czytać o ludzkich tragediach ale podpisywanie umów z olbrzymimi korporacjami wymaga rozumienia konsekwencji wynikających z umowy. Przykre.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 42 miesiąc temuocena: 100% 

  Ludzie którzy mądrują i obrażają franczyzobiorców mają styczność z tą firmą tylko od strony klienta robiąc zakupy i tak naprawdę mają to wszystko gdzieś, obcego problemy, od zaplecza już nie jest tak pięknie i ładnie jak to opisują dyrektorzy. Znam prywatnie jedną osobę która prowadziła sklep, została z długiem wobec żabki i urzędu skarbowego, zapewniam, że kolega jest bardzo mądrą osobą z dużym doświadczeniem handlowym, jest to praca niewolnicza dosłownie, tam narzucają wszystko z góry. Od zamówienia towaru po ustawianie go na półkach, Twoja niezależność ogranicza się do zamówienia ziemniaków i marchewek. Tych ludzi naprawdę nie stać na pracowników i wpadają w kłopoty całą rodziną. Jak rząd może na to pozwalać? Na niewolnictwo w tych czasach powiedzmy szczerze. Przecież my nie żyjemy w dżungli, tylko w Państwie w którym takie pokrzywdzenie ludzi powinno być potępione w każdy możliwy sposób! Emaptia koledzy i koleżanki, pamiętajcie o niej. Bo każdy może wdepnąć w coś złego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 41 miesiąc temu

  Ludzie którzy obrażają franczyzobiorców, nie mieli styczności nawet w 1% z tą firmą od zaplecza i wypisują w internecie kompletne głupoty, znam kilka osób bardzo mądrych którzy niestety zaczeli współpracę z tą pseudo firmą. Mają bardzo duże długi wobec urzędu skarbowego i bujają się od prawnika do prawnika.

  oceń komentarz
 • ~Filo 40 miesiąc temu

  Proszę Państwa nawet nie dają umowy do przeczytania przed podpisaniem!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~avbn 39 miesiąc temuocena: 100% 

  Takiej kumulacji głupoty dawno już nie było - ludzie otwierali sklepy, bo reklama mówiła im że w ten sposób będą zarabiać naście tys. PLN miesięcznie, do tego nie czytali umów (stąd zaskoczenie karami za odstąpienie od umowy) i nawet nie rozumieli na jakich zasadach funkcjonują - bo z kontekstu wynika że części z nich wydawało się że ajent to "kierownik" na kontrakcie menedżerskim, a nie zwykły przedsiębiorca który płaci komuś za logo i dostęp do systemu logistycznego - stąd zapewne wysoka lojalność wobec sieci kosztem obowiązków wobec skarbówki....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 38 miesiąc temuocena: 100% 

  Marża tylko 5 oczek? Czy przed wejściem w coś takiego przyszli ajenci zastanawiają się jak pomanewrować pięcioma oczkami w razie jakiegoś fakapu? Przecież to spożywcza drobnica - terminuje się, kradzieże itp. Przecież również kimś trzeba "robić" żeby się nie zarzynać naście godzin?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kupiec kredek 37 miesiąc temuocena: 100% 

  W Żabie jest wiele osób z Tesco , mam nadzieję że zielony stwór skończy tak samo !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zzzz 36 miesiąc temuocena: 100% 

  Ja też mam duży dług w Żabie. Z tego względu że umowy są tak skonstruowane żeby Żabka zarabiała a ty masz się dwoić troić i głodzić albo jesc przeterminowane produkty. A rządzący śmieją się razem z zarządem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Małgorzata 35 miesiąc temuocena: 57% 

  Nie liczcie na to że rządzący coś tu pomogą- proszę zagłębić się kto ma udziały i przez kogo...i wtedy będzie wszystko jasne. Rządzący nawet palcem nie kiwną.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bocian 34 miesiąc temuocena: 75% 

  Brawo Kasia! Wyzysk i szyderca ale pewnego dnia odbije im się to czkawką.

  oceń komentarz
 • ~Francz 33 miesiąc temuocena: 60% 

  Kiedyś się do nich dobiorą... Tak jak kiedyś do biedronki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia. 32 miesiąc temuocena: 85% 

  Prowadzę zabke od 3 lat .Nie chce mi się wysłuchiwać bzdur które ktoś pisze ,ze nie pilnujemny stanów magazynowych a za podatki winimy sieć ponieważ tego tez nie potrafimy również przypilnowac.Pewnie osoby które piszą takie głupoty prowadzą sklep dopiero od roku i nie wiedzą na czym ten mechanizm działa gdy się obudza będzie za późno. Dziś zamklabym ten badziew ale sama się boje .Ciągle zastraszanią ze strony partnerów jak i managerów. Praca po 17 godzin kosztem rodziny.Nie przespane noce z nerwów .Ciągle wysłuchiwanie dlaczego nie zamawiasz tego skoro wszędzie to się sprzedaje gówno prawda to ze w innym sklepie się sprzedaje nie znaczy ze u ciebie.Inwentaryzacjie i te braki magazynowe jakaś porażka nie wiadomo skąd te niedobory skoro dostawy sprawdzasz na biezaco a towaru sam ze sklepu nie wynosisz.Targety coraz większe , żeby ich tylko nie wyrobić a ty musisz otworzyć w niedziele bo chcąc nie chcąc jesteś zmuszony. Traktują Cię jak najgorszego śmiecia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pogrążona 31 miesiąc temuocena: 77% 

  Czytając artykuł z Wyborczej to czułam się tak jakbym swój własny życiorys czytała.Oprócz tego muszę dodać,że gdy rozwiązują umowę,to wpadają do sklepu bez zapowiedzi,partner z z jakimiś ludźmi do pomocy,ajenta traktują jak śmiecia,nikt nic nie wyjaśnia,nie odzywa się do ajenta,wręcz pilnują,aby ten nic nie ukradł,zabierają towar,klucze i wypad ze sklepu.Niech nikt się nie wymadrza,że to byli nieudacznicy,bo za dużo nas jest wykiwanych i wycyckanych,pograzonych ,współpraca kończy się wtedy jak już ajent jest tak pogrążony,że nie ma skąd wykombinowac pieniędzy,aby załatać kolejną dziurę.Dla wiadomości ,jeżeli chodzi o zadłużenie,to jest zadluzenie wobec Źabki,według ich marnego rozliczenia,rozliczają tylko wpłaty gotówkowe zapominając,że klienci płacili za towar kartami płatniczymi,i to były płatności na konto Z abki,a nie na konto ajenta,dlatego jesteśmy ugotowani.Niech nikt mnie nie obraża i nie ocenia bo za przeproszeniem g.....o wie!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Insygnia 30 miesiąc temuocena: 78% 

  Niech w koncu ktis siecweznie za te zabki robia co chca a wsxyscy ino dlugi maja jyz nigdy u nich nic nie kupię

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Www 29 miesiąc temuocena: 93% 

  Mam 20 lat stażu w handlu na stanowisku kierowniczym... A jednak mam w zabie 120 tys długu, wejdź w to i zobacz co robią to zamkniesz pysk.

  oceń komentarz
 • ~Bocian 28 miesiąc temuocena: 86% 

  Do kj... Oczywiście trzeba pilnować stanów i rozumieć o co z nimi chodzi. Ale wynagrodzenie - PLi - koszty - podatki itd = MAŁA KWOTA a roboty i odpowiedzialności jest ogromna. Ja rozumiem to wszystko co się dzieje w moim sklepie i centrali a to jak szanują FR-ów to jest skandal. W tej firmie nie znają kultury i poszanowania dla jednostki a FR jest tylko numerkiem jak nie ty to następny ale to niedługo się skończy... Żabka nie dba o swoich tzw. współpracowników bo oni nimi nie są.

  oceń komentarz
 • ~Wróg żabki 27 miesiąc temuocena: 80% 

  Ludzie, jeśli ta sprawa ucichnie to zastanówcie się, mafia zapłaci uciszyć sprawę, a ajenci zostaną. Tylko tysiące ajentow to debile... System żabki się nie myli. Bardzo proszę by ludzie nie zamieszani w tą sektę się nie wypowiadali... Bo ajenci siedzą 24 godziny i pilnują sklepu tu chodzi o co innego...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxxxx 26 miesiąc temuocena: 80% 

  A to, że ajenci się do tego przywiązują i czują, jakby to był ich sklep, to jest zupełnie inna sprawa. W ten sposób sieć buduje lojalność ajentów. To przemyślany mechanizm psychologiczny i nie wiem, czy można się na niego nie złapać. Przecież trudno pracować od 6 do 23 przez siedem dni w tygodniu w sklepie, w którym nic nie jest twoje. Ajenci ulegają tej ułudzie, a kiedy przejrzą na oczy, motywacja spada im praktycznie do zera i chcą rezygnować[34]. W lutym 2020 ukazał się w „Gazecie Wyborczej” artykuł Adriany Rozwadowskiej, który potwierdzał dociekania Jurkiewicz[35]. Właściciel Żabki, CVC Capital, po wydaniu artykułu Rozwadowskiej wywarł naciski na takie portale jak Fakt.pl oraz Money.pl, by nie cytowały artykułu i zagroził Rozwadowskiej pozwem sądowym[36].

  oceń komentarz
 • ~xxxxx 25 miesiąc temuocena: 71% 

  Według krytyków model biznesowy Żabki polega na przerzucaniu odpowiedzialności na ajentów, przez co popadają w długi[24]. Marża wynosi jedynie 5%, ajent musi również podpisać weksel in blanco, a sama Żabka narzuca ajentom, co mają sprzedawać, więc wiele produktów traci ważność i nie przynosi zysków, to z kolei tworzy dług w stosunku do korporacji[25][26][27][28].Według mediów i byłych współpracowników co najmniej trzech ajentów przez problemy finansowe popełniło samobójstwo[29][30][31]. Joanna Jurkiewicz napisała książkę Dekada ajentów. System agencyjny spółki Żabka Polska, opartą m.in. o wywiady z ajentami[32]. Książka nie została wydana, ponieważ autorka obawiała się ewentualnego procesu sądowego[33]. W wywiadach tłumaczyła mechanizm działania sieci: Sklep nie jest własnością ajenta. To tak, jakby pracownik etatowy w korporacji powiedział, że dostał od swojego szefa biurko i komputer. To jest przecież tylko jego miejsce pracy. Dokładnie tak samo wygląda to w Żabce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alojzy 24 miesiąc temuocena: 67% 

  Wszystkie systemy franczyzy są nastawione na wyzysk...ludzie w to wyciągnięci są niewolnikami. Żabki są dochodowymi krowami dla Rydzyka i państwa, kioski Ruchu z kolei uratował prezes PiS jak miały zbankrutować w zeszłym roku...kazał je przejąć przez państwową spółkę Orlen...od prywatnego właściciela spółki zarejestrowanej na jednej z wysp morza śródziemnego, który wydoił Ruch do końca i zostawił z długami...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z16... 23 miesiąc temuocena: 35% 

  JAK NIE PILNUJESZ SKLEPU TO TAK SIĘ KOŃCZY .... LUDZIE BIORĄ ŻABKI I MYŚLĄ ŻE MOGĄ LEŻEĆ I PACHNIEĆ A HAJS SAM SIĘ BĘDZIE ROBIŁ ..... ALE NIESTETY TAK NIE JEST TRZEBA SAMEMU TEŻ COŚ OD SIEBIE DAĆ I PILNOWAĆ TOWARU NA SKLEPIE BO SKĄDŚ MUSIAŁ TEN TOWAR WYJŚĆ ŻE TAKIE DŁUGI SIĘ ZROBIŁY BO JA BYM WIDZIAŁA W SYSTEMIE ŻE GDZIEŚ MI JAKIEŚ 120TYŚ ZGINĘŁO WIĘC NIE CHCE MI SIE WIERZYĆ .... A PODATKI KAŻDY MUSI PŁACIĆ WIĘC NIC DZIWNEGO JAK CZŁOWIEK TĘPY ŻE NA KOŃCU OBWINIA ŻABKE BO MUSI W SKARBÓWCE VAT I PODATEK DOCHODOWY ZAPŁACIĆ

  oceń komentarz
 • ~Viola 22 miesiąc temuocena: 75% 

  Koniec z chodzeniem do tych zlodziei.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gulaf 21 miesiąc temuocena: 55% 

  @ nyja Nie czytam takiego badziewia jak Gazeta Antypolska, Od Rzeczy, W sieci i nie oglądam reżimowej, ukradzionej nam Polakom telewizji (TVP 1,2, TVP Info i tym podobne propagandowe dziadostwo).

  oceń komentarz
 • ~kj 20 miesiąc temuocena: 53% 

  Do ~Frajerka - piszesz o tym że trzeba zaplacic vat przy zdaniu towaru ale na początku działalności to fajnie się nie płaci podatków bo masz tyle kosztów na fakturach, że wychodzisz z podatkami na zero? Trzeba było wtedy myśleć o tym, że kiedyś przyjdzie taki czas ze te pieniądze trzeba będzie do US oddać, a nie biadolić że żabka Cię załatwiła. Żabka nie ma z tym nic wspólnego, to jest proste jak drut rozliczenie ze skarbówką i dotyczu to KAZDEGO przedsiebiorcy a nie franczyzobiorcow żabki. Ja prowadze żabke od paru lat i jak widzę te bzdury że zabka wam stany zmienia to mnie krew zalewa, bo widocznie kompletnie nie rozumiecie skąd biorą się kwoty do zapłaty. Mozecie sobie fikcyjnie wprowadzić na stan towaru za 100tys, potem po inwentaryzacji miec stratę 100tys ale to nie znaczy że macie to do zapłaty bo liczy się FAKTURY A nie to co macie w systemie... placisz za towar na fakturach i pilnuj faktur A nie sztucznych stanów z kosmosu

  oceń komentarz
 • ~Bocian 19 miesiąc temuocena: 75% 

  Tu nie chodzi o 120 tys w skarbówce tylko ogolnie... Kończąc współpracę z Zabka jeżeli zamykasz dzialalnosc to musisz zapłacić podatki a franczyzobiorca ma 40-50 tys w Żabce bądź więcej tak zwanego Niedoboru Finansowego, bo ceny zakupowe z Żabki są wysoki a mając straty na poziomie 3tys zł miesiecznie z przeterminowanych towarów minus reszta kosztów poprostu nie zostaje dużo. Patrząc na nakład czasu, sił, zaangażowania jest to bardzo kiepski interes przez warunki jakie daje Żabka. Oczywiście są ludzie którzy radzą ogromnym kosztem ale po kilku latach nadchodzi wypalenie i zużycie i wtedy zaczynają się schody. Jak ktoś ten moment ominie i nie odejdzie w czas to zaczyna być zmęczony tym ciągłym zaganianiem przez Żabkę Managera Partnera Weryfikatora i wtedy wychodzą problemy a nawet odejście z Zabki bez zadłużenia nie jest łatwy gdyż trzeba rozliczyć się że skarbówka jak z każdej działalności. A w Żabce odłożyć +- 40 tys na VAT to jest kilka lat. Żabka nie da zarobić abyś nie mógł ODEJŚĆ

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bartolo 18 miesiąc temuocena: 50% 

  zaraz zaraz, podatki płacisz od dochodu; czyli skoro zalega 120 tys w skarbowce, to biorac pod uwage, ze kazdyy zakup to koszt i podatek 19% dochodowy, to zarobiła na czystko prawie milion złotych? to jest ten wyzysk?

  oceń komentarz
 • ~Nr sklepu 17 miesiąc temuocena: 93% 

  Prowadzę Żabkę od kilku lat i potwierdzam artykuł. Znam wiele osób co prowadziło żabę i każda z nich rozwiązywała umowę z długami po 30 50 a nawet 70 tys zł. Jest to ciężka praca i trzeba sie bardzo pilnować ale prawda jest że Centrala oszukuje i traktuje FR jak tak zwanych matolow kompletnie bez szacunku. Oszukują na fakturach trzeb się prosić o sprawdzanie itd. a później tłumaczą że tam tylko ludzie pracuja a gdy FR (franczyzobiorca) popełni błąd to po premi bądź kary finansowe i tak wygląda WSPÓŁPRACA. Arogancja wyzysk i bardzo słabe standardy firmy rodem z 20 wieku a Partnerzy zamiast pomagać to pilnują cyfrowego szaleństwa bo Manager ich ciągle szczuje. Nie mówiąc o weryfikatorach... Nie jest to opłacalny interes! Umowy są tak skonstruowane że Żaba się że wszystkim zabezpieczyła a FR nie może nic chociaż to FRanczyzobiorcy tworzą kapitał tej firmy. Żaba nawet wysłała maila do pracowników mówiącego że artykuł kłamie a ja uważam że NIE kłamie!

  oceń komentarz
 • ~Jan 16 miesiąc temuocena: 50% 

  Kto jest właścicielem Żabki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oszukana 15 miesiąc temuocena: 82% 

  Prowadzę Żabkę od 3 lat i uważam, że wyzysk na franczyzobiorcach jest ogromny. Co chwilę wychodzą jakieś nowe nieścisłości w płatnościach dla Żabki, oszukują na każdym kroku byleby tylko zedrzeć z nas kasę. Żałuję, że się na to zdecydowałam. I nie zgodzę się z poprzednim komentarzem, że jeśli będzie się robiło likwidacje i pilnowało braków to wyjdzie się na plus. Niestety, ale Żabka znajduje nowe metody żeby tylko nas "okroić" - jak nie braki w dostawach, to błędy w fakturach, nagle na stanie pojawia się towar,którego wcześniej nie było. Żabka na pierwszej inwentaryzacji uzależnia finansowo franczyzobiorców, poprzez rzekomy "brak towarowy", za który musimy płacić po kilkanaście tysięcy. Zero wyjaśnień skąd, co i jak zostało wyliczone. Później już niestety ciężko odejść, bo kredyt na inwentaryzacje sam się nie spłaci. Wszystko jest prawdą co te kobiety mówią. Ale przecież Żabka za każdym razem podkreśla, że jesteśmy 'współpracownikami"... chyba tylko parobkami do dojenia kasy z nas...

  oceń komentarz
 • ~poszkodowana 14 miesiąc temuocena: 81% 

  do wszystkich niedowiarków weźcie sobie żabkę i zobaczycie jaki to miód, niestety to wszystko prawda co się piszę ale najlepiej oceniać nic nie wiedząc w temacie

  oceń komentarz
 • ~Anka81 13 miesiąc temuocena: 50% 

  Wzrost najniższego wynagrodzenia na pewno pomoże franczyzobiorcom sic.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ajencina 12 miesiąc temuocena: 31% 

  Mają ludzie po 2,3 żabki i prosperują.Trzeba mieć ogarniętą księgową w temacie, pojęcie o handlu,na bieżąco uzupełniać braki, likwidować towar po terminie etc.Podstawa dobra załoga,na niej nie można oszczędzać i sporo swojej pracy.Niestety leñ i nieudacznik tylko może popaść w kłopoty,wtedy pretensje do garbatego , że ma proste dzieci.Hejt start

  oceń komentarz
 • ~Kolejna frajerka 11 miesiąc temuocena: 85% 

  Prowadze zabke i potwierdzam wyzysk ..a co do dlugow do US to zabka ma tak wirtualna ksiegowosc ,ze nawet przedsiebiorczy franczyzibiorca i tak popada w długi.Gdyby polowa franczyzibiorcow nie otworzyla sklepow to moze siec zaczelaby sie liczyc z ludzmi !!!ale to marzenie scietej glowy kazdy sie boi .Politycy nic nie zrobia bo to nie w ich interesie Brawo rydzyk

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dark 10 miesiąc temuocena: 90% 

  O poszkodowanych ajentach to nie pierwszy artykuł. Jeśli tak traktują ludzi, to moja noga już tam nie stanie więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LexZabka 9 miesiąc temuocena: 80% 

  Proszę dokładnie przeczytać artykuł i zobaczyć jak zabka manipuluje faktami. Nigdzie nie padly słowa że to jest dług wobec Zabki. A dalej jest wyraźna mowa o tym że podatki były nieadekwatne do dochodu z powodu takiego właśnie systemu który narzuca żaba

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 8 miesiąc temuocena: 88% 

  W Żabce jestem od 3 lat fakt faktem jak już wcześniej ktoś napisał prawda jest że mają wymagania zapłacą parę tys i ma wystraszyć na wszystko my musimy być 24/7 na bieżącą pod telefonem . Moja sytuacja była taka że doplacilam 5tys do inwentaryzacji gdzie do dzisiaj nikt mi nie wyjaśnił za co to gdzie już mi pobrali 3 tys więc 8 tys w plecy i bez żadnego wyjaśnienia i papierka na to.. ale znam osoby które wyszły z żabki i oni im oddawali kasę..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misia 7 miesiąc temuocena: 100% 

  Może ktoś z rządu przyjży się również problemom Ajentów Ruchu. Tam jest ta sama sytuacja. Tylko nikt nie chce ruszyć góry lofowej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Folg 6 miesiąc temuocena: 31% 

  Niestety to jest tak, jak ktoś bez elementarnej wiedzy na temat obowiązków przedsiębiorcy bierze się za prowadzenie biznesu. I potem jest płacz, zgrzytanie zębami i oskarżanie wszystkich dookoła, że biznes nie wyszedł.

  oceń komentarz
 • ~Frajerka 5 miesiąc temuocena: 69% 

  Wszystko to co napisane w wyborczej to prawda.podpisuję się pod tym obiema rękoma. prowadzę żabkę więc wiem co mówię... Praca ponad siły , marne zarobki , po opłaceniu wszystkiego czasami pożyczam , żeby zapłacić czynsz....A wymagania takie ze strony zabki jakby to był nie wiadomo jaki sklep , weryfikacje , kontrole na każdym kroku i jeszcze teraz tajemniczy klient, czyli całe 31 dni w miesiącu na baczność .książkę mogłabym napisać . już dawno bym zamknęła ten gówniany interes ale właśnie boję się ze popadnę w długi jak wszyscy co się wycofują z prowadzenia Zabki, nie znam nikogo kto by zamknął na plusie. jak nie do zabki dług to do urzędu skarbowego Vat a wynika on z tego , że się wyprzedaje towar a nie zamawia następnego czyli się nie ponosi żadnych kosztów tylko teoretycznie zarabia. Także każdego komu przejdzie przez myśl , zeby otworzyć zabkę skuszonym nie wiadomo jaką kasą i wizją świetlanej przyszłości radzę się trzymać z daleka.Mam nadzieję , że po tym artykule zabka upadni

  oceń komentarz
 • ~Jurek78 4 miesiąc temuocena: 20% 

  Dla mnie Anna Mendrok jest mocno niewiarygodna, może mieć pretensje tylko do samej siebie.

  oceń komentarz
 • ~Łukasz 3 miesiąc temuocena: 71% 

  Zabka sciemnia jak zawsze. Sa to potwierdzone osoby majace dlugi wobec nich

  oceń komentarz
 • ~Evan 2 miesiąc temuocena: 33% 

  Moment, czyli ta kobitka nie ma tych 120 tysięcy długu wobec żabki, tylko wobec Urzędu Skarbowego? No, to jak się nie chciało podatków płacić to tak się kończy właśnie.

  oceń komentarz
 • ~nyja 1 miesiąc temuocena: 8% 

  Jak zwykle wyborcza przegina i czuje się bezkarna... Kto to czyta?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony