REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

7 listopada 2018, 13:24

Biosfera Amazona w Seattle (źródło: flickr.com/peterhess/)

Biosfera Amazona w Seattle (źródło: flickr.com/peterhess/)

Od ponad roku Amazon poszukuje lokalizacji dla swojej drugiej, obok Seattle, kwatery głównej. Okazało się, że nawet w USA nie jest łatwo znaleźć miasto, przygotowane na przyciągnięcie 50 tys. wysokopłatnych specjalistów. W związku z tym amerykański moloch planuje otwarcie dwóch (!) nowych central – informuje serwis USA Today.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Dwa źródła mające wgląd w procedury Amazona, zmierzające do wyboru lokalizacji nowej kwatery głównej koncernu, potwierdziły serwisowi USA Today, że zapadła decyzja o budowie dwóch nowych central, które będą funkcjonowały równolegle z obecną siedzibą firmy w Seattle. Amazon stanie się zatem trójgłowym smokiem.

Problem z wyborem miasta-gospodarza nowej siedziby polega na tym, że musi ono być gotowe na przyjęcie 50 tys. świetnie opłacanych specjalistów high-tech i musi zaoferować im wystarczająco atrakcyjne warunki bytowe. Okazuje się, że nawet w Stanach Zjednoczonych nie jest łatwo o taką lokalizację, a koncern bardzo potrzebuje ogromnej liczby nowych fachowców. W tej sytuacji Amazon, znany z umiejętności szybkiej zmiany decyzji na podstawie danych i faktów, postanowił rozdzielić nową kwaterę główną pomiędzy dwie lokalizacje – relacjonuje USA Today.

Według pogłosek, obecnie rozważane są Północna Wirginia i Nowy Jork.

Amazon ogłosił, że poszukuje lokalizacji pod nową siedzibę, we wrześniu 2017 r. To inwestycja rzędu 5 mld dolarów, w której zatrudnienie znajdzie 50 tys. pracowników, ze średnimi zarobkami rzędu 100 tys. dolarów rocznie. Nic dziwnego, że większe i mniejsze miasta z całych Stanów Zjednoczonych, ale też z Meksyku i Kanady, popadły w amok. W ciągu pięciu tygodni zgłosiło się 238 chętnych miejscowości. W styczniu Amazon ogłosił, że w dalszych planach będzie brał pod uwagę 20 lokalizacji, w tym 19 miast w USA i kanadyjskie Toronto.

Źródło: usatoday.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony