REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Hipermarket sieci Tesco w Warszawie

Hipermarket sieci Tesco w Warszawie (materiały własne)

17 czerwca br. w Krakowie odbyło się spotkanie związkowców z władzami sieci Tesco w Polsce w sprawie zwolnień grupowych zapowiedzianych przez firmę 4 czerwca 2019 r.  Przypomnijmy, że na początku czerwca sieć Tesco poinformowała, że planuje zamknięcie czterech sklepów i centrum dystrybucyjnego pod Poznaniem.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

W trakcie rozmów władze brytyjskiej sieci przedstawiły swoją propozycję warunków, na których zostaną zwolnieni pracownicy, organizacje związkowe działające w Tesco Polska nie wyraziły zgody na propozycję przedstawicieli pracodawcy.

Propozycja przedstawiona przez władze Tesco została objęta tajemnicą przedsiębiorstwa do zakończenia konsultacji tj. do 24 czerwca. Do tej chwili jednak nie znamy ich wyników.

W odpowiedzi na propozycje władz sieci organizacje związkowe przedstawiły swoją kontrpropozycję dotyczącą zwolnień pracowników w zamykanych sklepach oraz centrum dystrybucji. Propozycja związków zawodowych to utrzymanie zasad obowiązujących z ostatniego porozumienia pomiędzy Tesco Polska a organizacjami związkowymi ws. zwolnień grupowych w zamykanych sklepach. Jednak przedstawiciele pracodawcy nie wyrazili zgody na propozycję związków i podtrzymali swoje stanowisko.

Jednocześnie w przypadku zwolnień grupowych pracowników sklepów (poza zamykanymi) wszystkie organizacje związkowe działające w Tesco Polska nie wyraziły zgody na ograniczenie zatrudnienia w sklepach, „stojąc na stanowisku, że obecne zatrudnienie już jest na niskim poziomie i dalsze ograniczenie będzie ze szkodą zarówno dla pracowników jak i dla Tesco Polska.”

Tesco w Polsce prowadzi od trzech lat bardzo intensywny proces restrukturyzacji biznesu w Polsce. Dotychczas firma zamknęła ok. 100 sklepów. Ich liczba spadła z 450 do niecałych 350 placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Analityk 2 4 miesiące temu

  W biurze rudy panuje więc sami ludzie odejdą. Nie trzeba zwolnień. Rudy rudy ryc.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztofiak Józef 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Chyba treść tytułu powinna brzmieć tak:'' Zwolnienia grupowe w Tesco. Łatwe negocjacje władz sieci ze związkowcami''Zastanowić się co pisać,znalesć problem u żródła,a nie wypisywać głupoty. !Raptem spotkali się dwa razy,przy kawie i herbacie w Krakowie,jedni swoj,inni swoje.Ci którym wszystko było na ręke postawili weto a ci którzy niby mieli chronić pracowników się na to zgodzili bo nie mieli wyjścia.Ciekawe gdzie będą pracować związkowcy jak ostatni sklep zamkną,przecież są nietykalni.Dajcie już sobie spokój z tymi związkami zawodowymi,przecież i tak nie mogą zrobić nic więcej na co pozwala centrala.ps.Pozdrowienia dla Bogdana i Marcina rozwiązaliście jeden problem w perfekcyjny sposób!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony