REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa (fot. Łukasz Rawa/wiadomoscihandlowe.pl)

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa potwierdził, że rząd analizuje konkretne firmy, które stworzyłyby holding spożywczy – poinformował Businessinsider.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Krajowa Grupa Spożywcza ma składać się ze spółek z udziałem Skarbu Państwa, w tym takich, które prowadzą giełdy rolno-spożywcze. W jej skład ma wejść Krajowa Spółka Cukrowa – konsorcjum cukrowni należące do Skarbu Państwa.

Minister rolnictwa powiedział, że stworzenie polskiej sieci sklepów, którą ma w planach rząd, związane jest m.in. z pozycją polskiego rolnika w systemie, w którym dominują zagraniczne podmioty.

Jego zdaniem trzeba zastanowić się nad odzyskaniem rynku wewnętrznego przy dominującej roli zagranicznych sieci handlowych.

„Taki układ powoduje, że rolnicy są najsłabszym ogniwem i na tym przegrywają. To, jaki segment handlu artykułami rolno-spożywczymi – czy handel detaliczny, czy hurtowy powinien być realizowany w ramach takiej działalności – będzie zależało od chłodnej analizy przeprowadzonej w Ministerstwie Aktywów Państwowych” – powiedział Ardanowski.

Jak dodał, sieć sklepów ma być jednym z elementów budowania Krajowej Grupy Spożywczej, która jest w tej chwili realizowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. To kontynuacja idei wypracowanej w Ministerstwie Rolnictwa.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gosc 1 miesiąc temuocena: 50% 

  SUPER POMYSŁ,TYLKO WŁASNY HANDEL POWRÓCI PRZEMYSŁ POLSKI BRAWO !!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony